Dánská automobilka Zenvo bude skutečně v Ženevě prezentovat svůj zcela nový hypersport. Ten by měl navazovat na stávající modely této značky a měl by být extrémně surový.

Společnost Zenvo Automotive má již od svého vzniku jeden jediný cíl, kterým je vývoj naprosto šílených supersportovních automobilů. Na prvním modelu jménem ST začalo být pracováno v roce 2004. Veřejnosti se pak za představil o pět let později a shledal se s velmi vřelým přijetím.

Milovníky vozů zaujal především design tohoto vozu a také technika pracující s přeplňovaným osmiválcem. Ovšem nejvíce jej proslavil skutečně krutý test pořadu Top Gear, ve kterém tento automobil zachvátily plameny. Naštěstí je tato doba pro Zenvo již minulostí a automobilka nadále směle pracuje na svých novinkách.

Tou poslední se stala evloce modelu ST1 a to model TS1 GT, který disponuje 5,6 litrovým přeplňovaným vidlicovým osmiválcem o objemu 5,8 litrů naladěným na 855 kW. A právě ten by měl letos v Ženevě dostat svého následovníka. Ten by měl být odhalen 6. března a podle oficiální vyjádření automobilky by měl vůz uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

Technická specifikace automobilu prozatím nebyla automobilkou prozrazena a tak nám musí stačit jen oficiální snímky automobilu, které zachycují některé detaily. Podle nich je jasné, že automobil bude extrémně surový, který bude nejspíše mít přeplňovaný osmiválec a pohon zadních kol.