Alternativou lakování se stává wrapování nebo-li lepení PVC fólie na karoserii vozidla. Kvalita technologie zpracování polymerů dovolila vyrobit unikátní fólie, které jsou tepelně roztažné a přitom neztrácí pigment / barevnost. Posun ve výrobě dovolil vytvořit produkt, který nepodléhá běžné chemii a sluníčku. Takové fólie lze díky technologii mikrokanálkového lepidla nalepit na karoserii bez bublinek. Díky tomu je možné fólií potáhnout celý automobil a to do posledního záhybu.

Polepeným povrchem nemusí být karoserie, ale jakýkoliv hladký nebo lakovaný neporézní povrch. Stejně tak jako lakování vyžaduje tento postup čistotu prostředí, aby do lepidla nenapadaly okolo poletující kamínky.

Wrap fólii lze také jednoduše potisknout, takže není problém vykouzlit maskáčové vzory, vzory rezavých povrchů a podobné šílenosti. Wrap fólie lze také plotrově řezat, takže plně nahrazují v mnoha směrech neideální reklamní fólie. Reklamní fólie ztrácí pigment při roztažnosti a není potahována mikrokanálkovým lepidlem, takže aplikace do záhybů je nemožná.

Velkou kategorii fólií tvoří jednobarevné vzory. Účelem těchto vzorů není nahradit standardní RAL vzorník lakovacích barev. Cílem je přinést zajímavé kombinace barev a barevností, které je velmi nákladné a nebo je takové vzory nemožné lakováním vytvořit. Díky tomu je dnes možné, téměř za směšné peníze, zakoupit například měňavé tzv. chameleon vzory fólií, které kombinují dvě a více barev. Barvy těchto fólií se podle úhlu pohledu mění a prolínají mezi sebou čímž vytváří velmi zajímavý světelný efekt. Tomu se říká skutečný tuning, který přidává automobilu hodnotu.

Fólie se standardně dodávají v rolích po 18 nebo 30 metrech. Na běžný automobil se spotřebuje 15-17 metrů fólie. Profesionálové wrap fólie řežou podle požadavku zákazníka od 50cm po 18 metrů.