Čas zimních dovolených pro mnoho z nás znamená, že vyrážíme za zimními radovánkami s celou rodinou. A když jedete na lyže nebo se snowboardem, určitě se vyplatí pořídit dobrý nosič na střechu auta. A to zejména z praktických důvodů, že lyže nemusíte dávat do interiéru a zbytečně si jimi špinit vnitřek vozidla.

Moderní řešení jsou komfortní

Jak jsme již řekli, kvalitní nosič by měl být především praktický. Měl by dokonale splňovat vaše potřeby, abyste na něj dokázali umístit veškeré sportovní náčiní, které si s sebou budete na hory brát. Moderní nosič lyží nebo snowboardu bývá velmi propracovaný. Dokáže zajistit:

  • Vysoký komfort používání
  • Snadnou manipulaci se sportovním náčiním

Nosiče jsou samozřejmě nabízeny v různých cenových relacích, takže si každý může vybrat podle svých možností. Moderními prvky u nosičů jsou například výsuv, který je umožňuje vytáhnout mimo střechu. Díky tomu je možno sportovní náčiní bezpečně a pohodlně upevnit.

Když už zmiňujeme bezpečnost, tak rovněž bezpečnostní prvky jsou u nosičů velmi důležité. Nosič bývá zpravidla opatřen zámkem, díky čemuž zamezíte zcizení v případě, že sportovní vybavení ponecháte na autě bez dozoru. Nejeden motoristický magazín se problematice krádeží věcí z osobních automobilů věnuje opakovaně. Pro nás řidiče je to bohužel často problém, který nás překvapí v tu nejméně vhodnou dobu. Proto se vždy vyplatí být ostražitý.

Praktické doplňky pro váš automobil pro každou situaci

Není to ale samozřejmě pouze o nosičích na lyže, ale pro svůj automobil můžete koupit mnoho dalších upevňovacích systémů, které se hodí k převážení nákladů. Využijte proto také další praktické rady, které vám dokáží soužití s vaším plechovým miláčkem v mnohém usnadnit. A to za všech ročních období, nejen v zimě. Ostatně proč si nenechat poradit, když už řešení někdo vynalezl za vás.