Už se vám někdy stalo, že vám přímo z vašeho pozemku někdo něco ukradl? Nejde o žádnou výjimečnou událost, toto není bezpečná doba a pozemek každého člověka může být v ohrožení. Je smutné, když člověk něco dlouhou dobu buduje a kdokoliv cizí vám může na pozemek vkročit a krást zde. Je třeba být zodpovědný a správným způsobem přistupovat k bezpečnosti, pomohou vám s tím fotopasti.

Co to fotopast je a jak vám pomůže?

Fotopasti na pozemku byste si snad ani nevšimli, protože jde o maskované zařízení, které se umístí na strom. Strom je ideálním místem pro fotopast, protože odsud bude nenápadně monitorovat váš pozemek, aniž by o ní kdokoliv věděl. Fotopast nesnímá v kuse, má PIR čidlo, které reaguje na tepelné pohyby. Když zaregistruje tepelný pohyb, okamžitě začne vetřelce nahrávat na video nebo ho vyfotí. Záznam si pak můžete prohlížet na těle fotopasti nebo třeba ve vašem počítači. Záznam se prohlíží zpětně, ale nabízí se vám i GSM fotopasti, které vám budou snímky odesílat přímo na váš telefon nebo na email.

Jelikož nevítaní hosté chodí zejména v nočních hodinách, fotopast dokáže pořídit kvalitní snímky i v naprosté tmě, za což může vděčit neviditelnému přísvitu. Fotopasti jsou na baterie a je tedy na vás, kam je umístíte. Pokud máte velký pozemek, můžete mít i více fotopastí. Tato zařízení si můžete plně nastavit a to zejména dobu, kdy bude fotopast aktivní. Zajisté je nežádoucí, aby zaznamenávala v momentě, když na pozemku sekáte trávu nebo když si zde hrají děti. Fotopast pomohla už mnoha lidem a může pomoci i vám. Díky ní budete vždy vědět, co se na vašem pozemku děje a také se budete cítit bezpečněji. V současné době je cena fotopastí velmi nízká a tak si můžete za minimální náklady pořídit kvalitní přístroj, který bude hlídat vaše bezpečí.