V tomto článku se budeme zabývat nejdůležitějšími výhodami a nevýhodami používání autopůjčoven a seznámíme vás s průměrnými náklady na tyto služby.

Výhody půjčení užitkové dodávky

Největší výhodou pronájmu užitkové dodávky je svoboda jednání. Bez ohledu na to, proč se rozhodnete pronajmout auto. Mít auto pro vlastní potřebu vám přináší jistou svobodu. Nejste vázání na možnosti stěhovací služby či spediční firmy u kterých byste si museli objednat převoz věcí.

Půjčení užitkové dodávky není nijak nákladné. Velkou výhodou autopůjčovny je plná technická podpora. Nákupem správného pojistného balíčku poskytnutého nájemními společnostmi se nemusíte obávat finančních důsledků v případě nehody či poruchy vozu. Naopak v případě problémů obdržíte bezplatnou pomoc a náhradní auto.

Nízké provozní náklady v porovnání s nákupem vlastní dodávky

Jednou z nejdůležitějších výhod pronájmu dodávek je, že nájemné pokrývá všechny náklady, a to jak náklady spojené se současným provozem, tak i pojištění a opravy. Stojí za to si uvědomit, že údržba velkého auta je drahá a v případě, že jej nepotřebujete každý den, je pronájem nejlepším řešením. Pokud jde o náklady, nákup samotného automobilu je spojen s obrovskými náklady, které si ne každý může dovolit. Půjčení funguje dobře v případě stěhování, protože vám dává možnost rychle přepravovat nábytek a další domácí spotřebiče.

Nové dodávky

Neméně důležité je i to, že moderní půjčovny nabízejí plně funkční a moderní automobily. Dodavatel vozu je povinen provádět veškeré běžné opravy a starat se o to, aby byl vůz v dobrém stavu. Předtím, než je vozidlo dodáno zákazníkovi, prochází řadou testů a pečlivou kontrolou. Rozhodneme-li se pronajmout užitkovou dodávku, můžeme si být jisti, že bude plně funkční a pohodlná.

Přistavení dodávky

Výhodou je i skutečnost, že pronajaté vozidlo je doručeno na adresu uvedenou zákazníkem a v předem dohodnutém čase. Pokud se tedy půjčovna dodávek nachází v jiném městě, může být vůz přistaven na přání zákazníka často i po celé ČR. Řada půjčoven dodávek má pobočky po celé republice. Stejný princip platí i pro vyzvednutí vozu.

Nevýhody pronájmu užitkové dodávky

Spolupráce s autopůjčovnou bohužel nefunguje vždy dokonale. Nelze skrýt, že myšlenka používat vozidlo svým způsobem má určité nevýhody.

Mnoho nájemních společností má ve svých smlouvách poněkud nejasné podmínky spolupráce. Často se stává, že přísné, ale ne předložené zákazníkovi, pravidla definující stav vozidla v době návratu vytvářejí dodatečné náklady. Nekalé praktiky založené na dodržování požadavků obsažených ve smlouvě využívají mnoho společností. Často jsou účtovány zcela zbytečné poplatky, které nejsou uvedeny v ceníku. Například náklady na vrácení půjčené dodávky po uplynutí lhůty (v některých případech i několika minutové zpoždění) mohou mít za následek naúčtování sankce ve výši několika set korun.

Co si máme připravit

Pokud máme zájem o pronájem dodávky, musíme počítat s vratnou kaucí, musíme mít platný řidičský průkaz a občanský průkaz. některé půjčovny požadují věk řidiče nad 23 let.