Kornati je souostroví rozkládající se v Jaderském moři, v severní části Dalmácie. Nalezneme jej mezi známými chorvatskými městy Zadar a Šibenik. Převážná část ostrovů patří do národního parku Kornati. Chorvatsko ostrovy nabízejí nedotčenou, nádherný podmořský život a celou řadu zajímavých míst. Ostrovy byly osídleny již na počátku našeho letopočtu, což dokládá i řada nálezů. Také si je oblíbili piráti a po celá staletí je využívali jako kotviště pro svoje lodě a to díky tomu, že jsou ostrovy, díky své členitosti, chráněny četnými zátokami.

Proč právě Kornati?

Kornati sice nejsou trvale obydleny, ale svým návštěvníkům nabízejí celou řadu zajímavostí. Dovolena chorvatsko tak může být zpestřena o jejich návštěvu. Kornati se staly vyhlášeným rájem pro milovníky jachtingu. Naleznete zde jachtařské základny, jednu přímo v národním parku a jednu mimo něj.

Na své si přijdou i milovníci podmořského světa, neboť vody kolem ostrovů nabízejí pestrobarevný podmořský život.

Chorvatské cestovní agentury pořádají na ostrovy jednodenní výlety lodí. Mezi hlavní východiska výletů patří letoviska, která se nacházejí na okolních ostrovech, mezi něž patří Murter, Dugi otok, Ugljan nebo Pašman. Velmi oblíbené jsou robinzonské pobyty. Pro jejich milovníky jsou na některých z ostrovů rekonstruovány původní domky. Rekreanti se zde mohou, daleko od civilizace, oddávat nerušenému odpočinku.

Pokud hledáte i vy ubytování v Chorvatsku, navštivte portál ubytovanivchorvatsku.cz a zajisté si zde vyberete místo pro vaši zaslouženou dovolenou.

Velmi zajímavou slavností, která přináleží ke Kornatským ostrovům je i procesí na loďkách a člunech k Panně Marii z Taracu do mariánského kostelíku, který stojí na ostrově Kornat v Podtarackém zálivu. Slavnost se koná každoročně 1. července. Velmi zajímavá je nejen slavnost, ale i nádherné kroje, korouhve jednotlivých bratrstev a nádherná roucha kněžích. Slavnost využívají i jachtaři, kteří se zde pravidelně scházejí.