Každý motorkář ví, že motorkou to všechno jenom začíná. Pokud tedy máte naspořeno jenom na motorku, raději si ještě chvilku spořte, protože po koupi motorky musíte zaplatit ještě příslušenství, bez kterého na motorku nemůžete sednout. Co všechno musíte mít a proč jsou věci, které je třeba si koupit, tak důležité?

Bezpečnost na prvním místě

Pokud si koupíte motorku, musí pro vás být bezpečí na prvním místě. Nejedná se totiž o nic bezpečného. Motorka je zhmotněný adrenalin a je skutečně třeba se chránit. Motorkáři padají z motorek dnes a denně, bohužel. Důležité tedy je, mít dostatek chráničů. Nejdůležitějším chráničem je přilba, která chrání důležitou hlavu. Nesmíte zapomenout ani na chrániče páteře a chrániče hrudníku, neostříleným motorkářům doporučujeme koupit si i chrániče ramen a chrániče ledvin

Vyberte si vhodné oblečení

Samozřejmě se na motorku neusazujte, pokud nebudete vhodně oblečeni. Džíny a vlající tričko nejsou pro motorku vhodným oblečením, raději investujte do kvalitního moto oblečení. Můžete si vybrat ze dvou variant, a sice z textilního moto oblečení a z koženého oblečení na motorku. Textilní oblečení je praktičtější, pohodlnější a levnější, ovšem dlouho nevydrží. Kožené je méně pohodlné a dražší, ovšem neponičí se vám po několika jízdách. Jaké oblečení si koupíte vy?

Nezapomeňte ani na rukavice, které jsou součástí motorkářské výzbroje.

Kde seženu vše, co potřebuji, na jednom místě?

V Česku najdeme jenom málo prodejen a e-shopů, kde nabízejí vše pro motorkáře. Většinou nenajdete vše potřebné na jednom místě, ovšem výjimkou je Motopark, což je autorizovaný prodejce značky Yamaha sídlící v Moravskoslezském kraji, kde najdete mimochodem i prodejnu Motoparku. Je však nutné zmínit, že prodejce má i svůj vlastní e-shop, kde najdete vše rychle v přehledných kategoriích.