Volkswagen se skutečně dlouho mohl pyšnit titulem největší automobilky na světě. Ovšem jak se zdá, tento titul mu již nenáleží. Předběhla jej totiž aliance Renault-Nissan, ke které patří také Mitsubishi, která měla v minulém roce dosáhnout odbytu 10,61 milionu automobilů.

Francouzsko-japonská automobilová aliance Renault-Nissan loni vystřídala německý automobilový koncern Volkswagen na pozici největšího prodejce osobních automobilů na světě. Vyplývá to z průzkumů agentury Reuters.

Francouzko-japonská automobilová aliance vystřídala na postu jedničky německý koncern Volkswagen. Z pozice jej měla sesadit již v průběhu minulého roku, což vyplývá z průzkumů agentury Reauters.

Celkový odhadovaný prodej této aliance se totiž odhaduje na 10,61 milionu kusů prodaných automobilů. Mezi ně patří klasické osobní automobily i vozy užitkové. V loňském roce však tato hodnota představovala 10,53 milionu vozů.

Nejlépe si v rámci aliance vedl Nissan Motors s rekordním obratem 5,82 milionů kusů. Renault měl prodat 3,76 milionů kusů a Mitsubishi 1,03 milionů. Koncern Volkswagen je podstatně rozvětvenější. Obsahuje totiž krom značky VW také  řadu dalších značek jako je Audi, Porsche, Seat, Škod Auto, ale i třeba takové Lamborghni.