Výroba započala v roce 2010 a Amarok byl prvním vozem Volkswagenu, který je verzi pickup. V současné době se jedná o globální vozidlo, které se vyrábí v Německu, Argentině a Alžírsku. Na své cestě redesignu je Amarok stále používán jako produkční koncept auta. Posledním příkladem je koncept Amarok Aventura Exclusive, který zobrazuje zcela nový pohled na model a přidává nový vznětový motor.

V exteriéru vás zaujme především barva

První věc, která upoutá pozornost při pohledu na tento koncept Aventura je metalíza v barvě Yellow kurkuma. Barva má skvělý efekt a vysoký lesk, který nádherně doplňují 19-palcová kola.

Krásné jsou také boční prahy v chromu, čelní mřížka, kryty zrcátek a zadní nárazníky. Zapomenout nesmíme ani na bixenonové světlomety s LED technologií pro denní svícení. Zadní část vozu má nový krycí systém, uzamykatelnou desku a vodotěsný kryt úložné plochy, která bude k dispozici v hliníkovém provedení.

Interiér s koženým čalouněním a kontrastním prošíváním

Uvnitř naleznete černé kožené čalounění ochucené Kurkuma Yellow kontrastním prošíváním. Další zajímavostí jsou nastavitelná ergoComfort sedačky, které nabízí hned 14 možných poloh. Dále je zde tříramenný kožený volant a navigační systém Discover Media. Černá vložka střechy se nachází i ve standardním modelu, stejně tak chromové obložení na palubní desce a středové konzoli. Pickup také nabízí Parkpilot systém a zadní parkovací kameru.

Novinka ukrývá novinku v podobě turbodieselového motoru

K dispozici s tímto speciálním konceptu je i nový turbodiesel, který nabídne objem 3,0 litrů. Tento motor V-6 má k dispozici 254 koní, což představuje navýšení výkonu o 33 koňských sil. Údaje o točivém momentu nejsou aktuálně k dispozici. Předpokládá se však, že by se měl točivý moment pohybovat kolem 410 liber-stop.

Na novém modelu je krásná exotická barva, funkce, posílený motor a další úpravy, které posouvají tento koncept o úroveň výš.