Montované haly jsou naprosto adekvátní variantou pro města, obce, sportovní kluby ale i pro firmy, které nemají dostatek prostředků pro vybudování klasické zděné haly. Jednak vyžadují mnohem menší pořizovací náklady, provozní náklady jsou minimální a přitom má montovaná hala dlouhou životnost.

To však nejsou jediné výhody montovaných hal, které vyrábí a na klíč dodává firma Polak.cz. Jejich předností je snadná a rychlá výstavba, pro kterou není třeba složitě upravovat terén ani budovat pevné základy. Vlastní montáž trvá pouze několik týdnů a za stejně krátkou dobu lze halu demontovat a přemístit na jiné místo.

Jaký má montovaná hala účel využití

Nejčastěji slouží sportovcům, kteří tak mají své sportoviště stále k dispozici, bez ohledu na roční dobu a venkovní teplotu. V montované sportovní hale se dá provozovat volejbal, basketbal, házená, futsal, florbal, nebo při větších rozměrech i tenis či fotbal. Firma Polák má zkušenosti nejen s montáží hal, ale také se zastřešováním stávajících sportovišť, jako například tenisových kurtů či ledových ploch, které tak mohou sloužit hokejistům i bruslící veřejnosti v případě sněžení či deště.

Kromě sportovních aktivit ovšem mohou montované haly sloužit i pro celou řadu dalších účelů. Od zastřešení zemědělské či dopravní techniky, přes uskladnění zemědělských plodin, výrobků či materiálu, až třeba po umístění malých letadel.

Další přednosti montovaných hal

Oproti klasickým halám nevyžadují montované haly téměř žádnou údržbu. Provozní náklady jsou podobně jako pořizovací náklady minimální, takže si montovanou halu může pořídit i malá obec, sportovní klub nebo firma. Přestože není potřeba žádná složitá údržba, mají montované haly dlouhou životnost. K dalším výhodám patří možnost jejich rozšíření, propojení s jinou přilehlou budovou, či přistavění zázemí v podobě šaten, klubovny či společenské místnosti sloužící třeba obci k pořádání různých akcí. Montovanou halu lze také bez obtíží doplnit o zateplení, osvětlení, nebo odvětrávání.