22Porsche 911 je sportovní vůz, který má historii delší jak 50 let. Poslední karoserie však prokázala, že má spousty trik v rukávu a nepřestane nás jen tak bavit. Jak vypadá model pro rok 2018, který je vybaven neuvěřitelnou silou 700 koní a doplněn o nové aerodynamické prvky, závodním šasi a zadní řízenou nápravou.

Exteriér opět vychází z modelu 911 Turbo

Přední nárazník je poněkud vyšší a rozšiřuje se blíže k zemi, zatímco větrací otvory na každé straně středové mřížky jsou více začleněné. Světla pro denní svícení zůstávají bez změny ve srovnání se standardním modelem Turbo. Pod nimi je pak masivní rozdělovač, přičemž víko zavazadlového prostoru z uhlíkových vláken má dva otvory pro lepší chlazení. Podobné výřezy je možné spatřit u GT3 RS.

Na boku uvidíte přepracované panely a revidované otvory v zadních blatnících. Také zadní část vozu je podstatně širší, než jakékoliv jiné Porsche má. Koncová světla jsou trochu štíhlejší. K dispozici je také nová kapota motoru, stejně tak silně přepracovaný nárazník s velkými výfukovými otvory směrem do rohů. Spoiler je také přebudován, ale pravděpodobně nejvýraznější rysy má zadní křídlo.

Závodní auto nabízí strohý interiér

911 GT2 RS je stále závodní auto, které netouží pro přeplněném interiéru. Nicméně, stále se zde najdete dostatek vybavení, které zajistí komfort a pohodlí během jízdy. K dispozici jsou dvě sedačky s upevněnou konstrukcí z uhlíkových vláken. Boční podhlavníky jsou obrovské a nabízí komfort při rychlém vjezdu do zatáček.

Celý interiér je v krásně černo-červeném provedení. Řidič si užije sportovní volant a celou řadu ovládacích prvků, které si během jízdy zamiluje. Nechybí ani klasický Porsche Communication Managment.

Výkon je až na prvním místě

Pod kapotou se nachází 3,8 litrový twin-turbo motor, který má nově větší turbodmychadlo a další podporu. Celkový výkon přichází na 700 koní a 553 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 2,7 vteřiny. Maximální rychlost je 339 km/h.

Líbí se nám jedinečný styling vozu a krásný design čerpající inspiraci z klasiky. Co je však trochu potíž, je jeho závodní duch, který se příliš neprojeví ve městě.