Ačkoliv největší koncentraci pickupů najdeme na amerických silnicích, i v našich končinách je tento typ vozu čím dál tím oblíbenější.

Pro práci pickup využívají řemeslníci, kteří přepravují objemný a těžký materiál a potřebují se dostat na hůře přístupná místa, ze stejných důvodů také záchranné složky, například hasiči. Pickupy si však stále častěji pořizují také lidé s aktivním způsobem trávení volného času. Na korbě přepravují kola, věci na kempování a výbavu pro další koníčky.

Problémem pickupů bez hadrtopu bývá volně přístupná korba a omezená možnost uložit a uspořádat zde drobnější výbavu. Navíc skákat pro věci stále nahoru a dolů dává zabrat kolenům a zbytečně zdržuje od práce či zábavy.

Velmi zajímavým řešením pro tyto případy jsou úložné boxy DECKED, které tvoří zvýšenou podlahu korby.

Boxy DECKED pro pickupy

Jedná se o dva výsuvné boxy z houževnatého HDPE plastu, uchycené na korbě pickupu.

Vestavěné zásuvky jsou překryté vrchní deskou s plošným zatížením až 900 kg, každý z boxů má jedinečnou nosnost 90 kg. Systém je navíc zpevněný rámy z pozinkované oceli.

Úložné boxy se vysouvají v úrovni pasu, k uložené výbavě je perfektní přístup, šetřící záda a další klouby. Madla boxů a pojezdová kolečka u výsuvů jsou vyrobené z nadstandardních materiálů, používaných v průmyslu. Výsuvné boxy jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, UV záření, dešti a mrazu.

Výsuvné boxy DECKED prodává v ČR společnost ALFAVARIA Group s. r. o.

Příslušenství

K boxům je možné zakoupit rozdělovníky prostoru nebo zámky pro uzamčení boxů.

Především pro řemeslníky jsou k dispozici D-boxy, vyjímatelné kufry na nářadí, které bezvadně padnou do výsuvného boxu. Do kufrů D-box přehledně uložíte nářadí a další materiál, po příjezdu na pracoviště je snadno z výsuvu vyndáte a vezmete s sebou tam, kam potřebujete.

Krycí deska

Krycí deska se skládá ze dvou dílů, které se spojují přes bezpečný zámkový systém. Deska kopíruje tvar korby pickupu, proto je při objednání úložného systému potřeba vědět nejen typ pickupu, ale také rok výroby. Jako příslušenství lze dokoupit originální lišty DECKED pro ukotvení nákladu na korbě.

Montáž

Montáž výsuvných boxů DECKED není nijak komplikovaná. Obrovskou výhodou je, že není potřeba vrtat do podlahy. Manuálně alespoň trochu zručný člověk je schopný vestavbu namontovat na korbu pickupu cca za půl dne až za den – k výsuvům dodáváme potřebný instalační manuál vč. odkazů na instruktážní videa.

Druhou variantou je instalace výsuvů v montážní hale firmy ALFAVARIA Group v Chrastavě u Liberce. Montáž trvá zhruba polovinu dne a vždy je potřeba domluvit ji předem, na termínu se dohodneme podle aktuální vytíženosti naší dílny.

Cena výsuvných boxů DECKED

Výsuvy jsou připravené k okamžité montáži. Skladem držíme typy pro pickupy nejběžněji prodávané v ČR. Cena výsuvů se podle typu pohybuje kolem částky 1 300 EUR bez DPH, dopravy a montáže. Montáž našimi techniky pak vychází zhruba na 5 000 Kč.

TIP: Výsuvné boxy DECKED dodáváme také pro dodávky.

Více informací na: Navahocar.cz