Populární způsob, jak si přizpůsobit jízdu, je snížit vaše auto nebo kamion tak, aby byl blíže k zemi. Auto má nejen skvělý vzhled, ale také vyšší a lepší výkon při jízdě. V nesprávných rukou by však mohla hrozit špatná ovladatelnost automobilu, snížit životnost běhounu pneumatiky a dokonce poškodit součástky.

Měli byste investovat čas a peníze potřebné na snížení podvozku vašeho vozidla? Je to otázka, o které mnoho řidičů nikdy nepřemýšlí. Než se rozhodnete pokračovat ve snižování podvozku vozidla, zvažte vaše možnosti.

Výhody sníženého podvozku

Výškově stavitelný podvozek je změna, díky které vaše vozidlo sedí o něco níže k zemi. To má několik důsledků, včetně řady výhod z hlediska výkonu a bezpečnosti.

  • Vylepšená aerodynamika: Když vozidlo sedí blíže k zemi, znamená to, že pod vozidlem proudí méně vzduchu, což zase znamená menší aerodynamický odpor autem.
  • Vylepšená manipulace a trakce: Obecně lze říci, že snížení vozidla blíže k zemi zlepšuje přilnavost pneumatik na silnici, což vede ke zlepšené ovladatelnosti. To však neplatí plošně, protože snížení odpružení u některých vozidel může ve skutečnosti zhoršit ovladatelnost.
  • Snížené riziko převrácení: Vysoké těžiště je rizikem na jakémkoli vozidle, což mu přináší vyšší riziko převrácení. Snížení zavěšení snižuje těžiště a snižuje riziko převrácení.
  • Zvýšené pohodlí: Toto je poněkud subjektivní, ale někteří řidiči tvrdí, že snížením odpružení je jejich vozidlo pohodlnější a méně náchylné k „chrastění“.
  • Estetická stránka: Snížený podvozek dodá automobilu luxusnější vhled.

Jak výškově stavitelného podvozku docílit?

Web tatechnix.cz má ve své nabídce pružiny ke snížení podvozku pro drtivou většinu automobilů jezdících po českých silnicích. Vše je rozdělené přehledně do kategorií, což velmi usnadní váš výběr a nákup.