Zlínsko je proslulé nejen tradiční kožedělnou výrobou, ale také zde působí Konel Zlín. Název této firmy znají všichni majitelé jednoúčelových a jiných konvenčních strojů. Pokud dojde k závadě i staršího stroje, která jej vyřadí z provozu, nemusí se hned uvažovat o jeho sešrotování. Může totiž sloužit bez problémů další roky, pokud jej svěříte do rukou zkušených mechaniků v Konelu Zlín. Ti provádějí opravy a modernizace konvenčních stojů, které bývají často zastaralé a neoplývají přílišnou spolehlivostí.

Co oprava obnáší?

Velmi častým důvodem poruchy a vyřazení stroje z provozu bývá zastaralý a nespolehlivý řídící systém. Ten je ze stroje odstraněn a vyměněn za nový. Mechanici odstraňují také variátory a převodovky. Převody pak nahrazují pevným převodem a frekvenčním měničem.

Speciální jednoúčelové stroje

Firma Konel Zlín vedle servisu, oprav a repasí strojů vyrábí speciální jednoúčelové stroje. Při jejich navrhování vychází přesně ze zadání zákazníka. Samotné návrhy speciálních strojů vycházejí z dlouhodobých praktických zkušeností firemních techniků. V průběhu vývoje i samotné výroby jsou jednotlivé technické detaily neustále konzultovány v rámci celého pracovního týmu, čímž je zaručeno optimální řešení a celkový výsledek.

Příklady jednoúčelových strojů

  • Dávkovač vápna pro hygienizaci kalů – ve spolupráci s firmou ROLIOL bylo vyvinuto a nainstalováno několik systémů dávkování vápna a výroby vápenného mléka pro hygienizaci a neutralizaci. Používány jsou v čistírnách odpadních vod, spalovnách a v potravinářství
  • Navíjecí stroje – díky konstrukci, kvalitním pohonům a vysoké úrovni řízení dosahují velice přesného návinu. Jeho rychlost a směr lze nastavit, stejně jako šířku cívky i pásku, mezeru mezi závity či úhel náklonu ramene s napínací kladkou
  • Dřevoobráběcí stroje – jsou vyráběny pro linky na zpracování dřeva. Splňují vysoké nároky na přesnost a efektivitu zpracování díky řídícím systémům a 17 frekvenčním měničům. Stroje jsou vybaveny řízením nakulování klád, rychlosti průchodu linkou, hlídání velikosti hoblin, řezání na desky a dalších operací. Vizualizace na PC umožňuje m.j. vytvářet pracovní výkazy, sledovat denní normy nebo archivovat data.