Dříve turbodmychadlo označovalo sportovní vůz s ostřejším nádechem, který sliboval jedinečné svezení. Dnes se však tato součástka vkládá do leckterého modelu, neboť díky ní dokáže motor efektivně pracovat v nižších otáčkách. To s sebou pochopitelně nese i nižší spotřebu paliva a také méně vypouštěných skleníkových plynů. Čas od času se ovšem turbo rozbije, neboť se jedná o dost náchylnou technickou věcičku.

Proč je využívána takzvaná regenerace?

Pakliže se vám turbodmychadlo na vašem voze rozbije, nemusíte zoufat. Existuje totiž společnost, která tuto součástku dokáže perfektně opravit. Jedná se o takzvaný proces regenerace, kterým můžete ušetřit až 70 % z částky nového turba. Součástka bude po regeneraci fungovat naprosto stejně, jako její nejnovější obdoba. Malou nevýhodou je nemožnost zjištění ceny dopředu, neboť pouhým letmým pohledem nezjistíte podrobný stav ložisek a těsnění, které mají obrovský vliv na účinnost turbíny.

Seženu turbo i na svůj vůz?

Možná si budete říkat, že sehnat turbodmychadlo právě na váš vůz bude problém. Na trhu s automobily se totiž nachází obrovské množství různých modelů s různými motory. Zkušený člověk však ví, že se mnoho agregátů podobá, a to zejména ty, které jsou využívány jedním koncernem. Například Volkswagen Group používá jedno turbo na vozech Audi A4 a A6, na Škodě Superb a také na VW Passat.

Co když neseženu potřebný díl?

Může se ovšem stát, že i přes množství nabízených výrobků svou hledanou součástku nenaleznete. Není nic jednoduššího než kontaktovat stránky www.turboexpert24.cz, na kterých vám milí pracovníci zákaznického servisu určitě poradí. Skladem je totiž více jak 20 tisíc různých turbodmychadel určených k regeneraci, takže se mezi nimi s velkou pravděpodobností nachází i to vaše.

Pokud se chystáte na výměnu turbodmychadla u svého plechového miláčka, pak rozhodně sáhněte po regenerované součástce. Nejen, že ušetříte nemalé množství financí, ale ještě dostanete své turbo o dost dříve než ze značkového centrálního skladu.