Porouchané řízení na vozidlech BMW spadá do kategorie poruch, které odstaví celé vozidlo a poměrně hodně zaměstnají mysl různým otázkami řešení. Nic není černobílé a řešení je mnoho. Každá má své “ale”. Řízení ať už repasované nebo staré jako náhrada vadného řízení se dá zakoupit dobře a nebo špatně. Jaká jsou základní úskalí? 

Zdánlivě stejné řízení

Často se setkáváme s majiteli starších vozidel, kteří volí jako řešení koupi staršího řízení z vraku. Samo o sobě to není špatnou myšlenkou ani cestou. Pokud si zákazník ověří funkčnost a vhodnost, tak to může být levná i efektivní cesta řešení. Naráží však na problém, kdy zdánlivě stejná auta mají rozdílná řízení. Na některé modely vozidel jsou i tři druhy řízení. Ještě mám v živé paměti kdy náš zákazník napravoval špatně zakoupené řízení na Ford Focus. Řízení fungovalo, ale vykazovalo na jednu stranu zkrácený chod řízení a vydávalo prapodivné zvuky. Vše bylo způsobeno drobnou odlišností na řízení

Funkčnost řízení

Druhým problémem bývá funkčnost. V náplni řízení často bývá vysrážená voda, která podmíní korozivní stav. Hrubé nečistoty následně znehodnotí olejovou náplň a poškodí těsnění.

Distributoři si umí říct o kačku navíc

Nejedná se pouze o řízení do vozidel BMW, ale je to obecný trend. Prodejci náhradních dílů, kteří zásobují autoservisy si říkají za řízení i trojnásobek ceny běžné repase. Jedná se o čirou spekulaci na zoufalý časový rámec opravy v kombinaci s tím, že zákazník prostě a jednoduše cenu nezná. V kombinaci s okamžitou dostupností je to doslova ďábelská kombinace, která přesvědčí každého druhého zákazníka k nákupu předraženého repasu.

Ve své podstatě se jedná o stejná řízení, která leží na repas dílnách. V těchto produktech není žádný rozdíl krom nadsazené ceny.  

Kontrolujete reference?

Na trhu se skrývá dost kulišáků, kteří repasují jako na běžícím páse, protože si nezkontrolujete reference předchozích zákazníků. Doporučuji to udělat, protože Vám to ušetří spousty starostí. Reference repase řízení BMW z naší pobočky autoservis Děčín jsou ukázkové.