Zásada dobře vidět, ale také být dobře viděn, platí pro děti dvojnásob. Zpravidla nebývají při přecházení silnice tak ostražití, jako dospělí. Baví se s kamarády nebo myslí úplně na něco jiného. Pak je na řidičích, aby dávali větší pozor při pohybu dětí nejen na přechodech pro chodce, ale i při běžné chůzi po chodníku.

Zvláště v podzimních dnech, kdy zejména ráno při cestě do školy je špatná viditelnost, je neocenitelným pomocníkem dětí i řidičů reflexní vesta. Podle průzkumů i zkušeností řidičů je chodec s reflexními prvky viditelný na vzdálenost až 200 metrů. Naopak pokud žádný reflexní prvek nemá, mnohdy nezbývá žádný čas na správnou reakci.

Nabídka reflexních vest

Rodiče i jejich děti se budou za tmy, šera nebo v mlze cítit mnohem bezpečněji, pokud budou mít na sobě reflexní vestu. Odraz rozsvícených reflektorů je natolik intenzivní, že se dítě stane nepřehlédnutelným. Pro řidiče jsou reflexní vesty pro děti ohromnou pomocí zejména v blízkosti škol, přechodů pro chodce, kdy děti chodí do škol na podzim a v zimě ještě za tmy. Z pestré nabídky si vybere úplně každý. Reflexní vesty se od sebe liší zejména tím, zda mají klasické zapínání vepředu, nebo na boku. Dalším typem jsou reflexní vesty navlékací přes hlavu.

Design

Vesty uspokojí i náročný dětský vkus, jelikož si děti mohou vybírat z různých motivů, kterými jsou dětské reflexní vesty potištěny. V nabídce jsou žluté reflexní vesty s obrázkem hnědého medvídka, roztomilé panenky či jiné oblíbené postavičky. Rodiče se tudíž nemusí obávat, že by jejich dítě odmítalo reflexní vestu nosit.

Velikosti reflexních vest

Samozřejmostí jsou různé velikosti reflexních vest, aby si mohly vybrat děti všech věkových kategorií. V nabídce nechybí ani reflexní vesty pro nejmenší děti. Například mateřské školy mohou využívat různých slevových akcí a nakoupit pěkné reflexní vesty za přijatelné ceny. Postarají se tak o bezpečnost svěřených dětí při procházkách venku i za zhoršené viditelnosti. Jsou ovšem i menší velikosti, které jsou určeny pro batolata od dvou let.