Zájemcům o prodej či nákup ojetých nákladních vozidel slouží společnost TIRcentrum.cz. Jedná se o největšího prodejce nákladních automobilů v České republice, který se ale zabývá také jejich vykupováním. Dopravní firmy, které se rozhodnou obměnit svůj dosavadní vozový park, mohou této možnosti plně využívat. Vedle nákladních vozidel je zde prodávána i vykupována i další nákladní technika, jako jsou přívěsy, návěsy, nástavby a jiné doplňky. Vykupovaná technika jde do komisního prodeje, ale možný je i prodej na protiúčet.

O jakou nákladní techniku se jedná?

TIRcentrum nabízí prodej nákladních vozidel nejen do 7,5 tuny, ale i nad tuto váhovou kategorii. Všechny nabízené automobily jsou samozřejmě ojeté, ovšem v dobrém technickém stavu, takže mohou dále sloužit svému účelu. Stejně tak to platí pro tahače návěsů, sklápěče, kamiony a další nákladní techniku.

Jak vybírat z nabídky TIRcentra

Velkou výhodou je, že požadovanou nákladní techniku si můžete vyhledat a vybírat v pohodlí svého domova nebo kanceláře. Nechcete-li ztrácet čas vysedáváním u počítače, můžete si hledání urychlit zvolením kategorie. Poté zadáte údaj, o který máte zájem, to znamená nejprve skupinu, ve které si následně vyberete nákladní vozidlo do 7,5 tuny, nebo nad tento váhový limit, dále zadáte název sklápěč, návěs, přívěs nebo jinou nákladní techniku. Ve skupině jsou i autobusy, dodávky, stavební stroje a další nákladní technika. Zvolit můžete i další kategorii, kterou je karoserie. Zde jsou zařazeny cisterny, autojeřáby, valníky ale i traktory nebo bagry. Další kategorií jsou značky uspořádané podle abecedy, tzn. od Avie až po Zetor. Samostatnou kategorií je rok výroby, kde můžete stejně jako u ostatních kategorií zvolit buď možnost „nerozhoduje“, nebo možnost „rok výroby do“.

Další služba pro zákazníky

K maximálnímu uspokojení zákazníků přispívá TIRcentrum.cz také uváděním co největšího množství informací o nabízené nákladní technice. Ke každé nabídce je proto připojena fotografie, údaj o stavu tachometru, ID vozidla, druhu převodovky, obsahu a výkonu motoru, počtu míst v kabině a samozřejmě o celkové ceně.