autopůjčovna Praha

To, jak bude vaše dlouhá cesta autem vypadat, se může lišit podle toho, jak moc se na ni připravíte. Pokud přípravy nepodceníte, odměnou vám bude příjemná cesta, během které vás nic nerozhodí – a dost možná si ji i užijete. Pokud ale nic nepřipravíte, nemůžete se divit, že cesta neproběhne tak, jak jste si představovali. Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha si pro vás připravila návod na to, jak připravit auto na dlouhou cestu.

Dlouhá cesta autem je něco, na co je třeba auto náležitě připravit. V případě, že se nechcete zabývat tím, zda vaše auto delší cestu vůbec zvládne, je vám k dispozici naše autopůjčovna Brno s pobočkou autopůjčovna Praha se svým širokým vozovým parkem. Pokud jste se ale rozhodli, že na cestu vyrazíte ve svém vozidle, čtěte, jak je třeba automobil připravit.

Pneumatiky jako základ

Ze všeho nejdříve zkontrolujte, zda je dezén na vašich pneumatikách dostatečný. Hloubku dezénu můžete zjistit během pár vteřin za pomoci hloubkoměru. Dezén by nikdy neměl být menší než 1,6 mm. Ideální by pak měl být mnohem větší, hloubka 1,6 je minimum povolené zákonem. Nezapomínejte na to, že se pneumatiky opotřebovávají nerovnoměrně, proto je lepší provést měření na více místech. Před odjezdem pneumatiky dofoukejte. Hodnota nahuštění by měla být v případě, že máte plně zatížený automobil, až o 15 % vyšší než obvykle.

Neuniká vám kapalina?

Před svojí cestou zkontrolujte hodnoty technických kapalin ve vozidle. Zkontrolujte hladinu chladicí i brzdové kapaliny. Samozřejmostí je i kontrola hladiny vody do ostřikovačů. V neposlední řadě se podívejte na motorový olej a množství paliva.  Zkontrolovat byste měli také motorový prostor a spodní část vozidla, zda nedochází k nějakým únikům.

Brzdy brzdí?

Pokud chcete, aby vaše dlouhá cesta proběhla bezpečně, a to nejen na suché vozovce, ale i v dešti, je na čase zkontrolovat stav brzd ve svém vozidle. Zkontrolujte brzdové destičky, ale i kotouče, to radí odborníci z autopůjčovny Praha.

A co klimatizace?

Pokud je váš automobil opatřen klimatizací, měli byste ji zkontrolovat. Klimatizace dokáže dlouhou cestu skvěle usnadnit. Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha i autopůjčovna Brno nabízí vozidla s klimatizací, která udělá každou vaši cestu mnohem příjemnější.

autopůjčovna Brno

Stěrače měňte pravidelně, světla kontrolujte

Stěrače bychom měli měnit alespoň dvakrát ročně. To, že nefungují tak, jak mají, jistě poznáte. Pokud nestírají vše, zanechávají na skle skvrny apod., je na čase stěrače vyměnit. Co se týče světel u auta, jednou za 2-3 roky by se měla vyčistit. Současně vyzkoušejte, zda všechna světla fungují správně. Současně se podívejte na svíčky zapalování a případně je vyměňte.

Autopůjčovna Brno a pár drobností nakonec

Před jízdou se ujistěte, že máte všechny potřebné doklady (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas). Nezapomínejte si zjistit, jaká jsou pravidla silničního provozu v zemi, kam se právě chystáte. Před cestou samotnou se dobře vyspěte, pokud berete nějaké léky, zkontrolujte, zda nemají vliv na vaši pozornost. Do auta si s sebou vezměte dostatečné množství pitné vody.