Vlivem okolností, dobou, krizí, aktuální životní situací a mnoho dalšího jste se ocitli v zaměstnání, které není zrovna ve vašem oboru? Prostě jste někde jednoduše pracovat museli, bez vydělávání to zkrátka nejde. Vezmete zavděk danou prací, protože nějaká realizace ve vašem oboru nebo dokonce v něčem, co vás baví nebo co máte rádi, nepřicházela v té době v úvahu. Postupem času jste si na své zaměstnání víceméně zvykli, nevadí vám, zapracovali jste se, takže když je dobrý čas na to, práci změnit, když se trhu práce začíná dařit, tak najednou nevíte. Je to dobrý nápad? Dobré řešení?

Když se nedaří na stavbě

„Jako stavbyvedoucí jsem pracoval pět let. Bavilo mě to, postupem času jsem se dostal k nadnárodní společnosti, která otevírala pobočku v České republice. Měl jsem toho na starosti hodně, vždycky jsem uměl jednat s lidmi, kontroloval lidi na stavbách. Kde bylo potřeba, byl jsem přísný, kde se odváděla dobrá práce, měl jsem uznání. Myslím, že mě chlapi brali. Ve firmě mě posílali vždy tam, kde se řešil nějaký problém. Svým způsobem mi to imponovalo. Jenže pak přišla na stavebnictví krize. Malé firmy šly jako první, ta naše byla střední. V zahraničí se jí dařilo, ale po osmi měsících, kdy to šlo se zakázkami ke dnu, se vedení rozhodlo, že nadále českou pobočku nebudou dotovat“ vypráví třiatřicetiletý Dušan.

„Ocitl jsem se bez práce a rychle hledal uplatnění. Nabídka práce Havířov, zadání do vyhledávače a už to jelo. Asi po měsíci mi došlo, že stavebnictví není zrovna v tuto chvíli ten pravý obor. Našel jsem práci jako obchodní zástupce. Jenže to mě zoufale nebavilo. Když se objevila po nějaké době šance ve stavebnictví, váhal jsem. Nabídka práce Třinec ukazovala spoustu inzerátů ve stavebnictví a já se nakonec rozhodl. Vrátil jsem se k původní profesi stavbyvedoucího a nelituji“ uzavírá Dušan.