Pustili jste se do podnikání a potřebujete užitkové vozidlo, které vám bude každodenně věrně sloužit? Bez ohledu na to, zda se chystáte provozovat stěhovací služby, nebo budete působit v úplně jiném oboru, nepřestávejte číst. Dozvíte se o nejlepších modelech na trhu a možnosti, jak ušetřit nemalou částku.

Ideální dodávka je spolehlivá, dostatečně prostorná, úsporná a nebude jí dělat potíže ani nadměrný náklad. Takový pracant vás však může stát „balík“. Cenovka kolem půl milionu korun není ničím výjimečným, a za vyšší konfiguraci zaplatíte kolem milionu korun. Proto byste měli investici dobře zvážit a vybrat si užitkové vozidlo, které vám bude stoprocentně vyhovovat. Na kompromisy zkrátka není místo.

Top značky na českém trhu

Chcete-li pro svůj byznys to nejlepší, vybírejte z užitkových vozů, které se těší dobrému jménu. Vodítkem může být i prestižní titul „Van of the Year“ s tradicí od roku 1992. Na stupních vítězů se průběžně střídají modely špičkových značek, jejichž jména jste již jistě někde slyšeli.

Vítězem pro rok 2018 se stal Daily Blue Power značky Iveco. V roce 2017 vyhrál Volkswagen Crafter a vloni Volkswagen Transporter T6. V předchozích letech se na prvním místě umístily také vozy Ford Transit (modely Connect a Custom), Renault Kangoo Z.E., Fiat Doblo Cargo, Citroen Jumpy a Nemo, Opel Vivaro a Mercedes-Benz Vito.

Dobře poslouží i zánovní auto

Pokud vám rozpočet neumožňuje pořízení nového užitkového vozu, nevadí. Také ojeté dodávky mohou být dobrou volbou – stačí se po nich poohlédnout u prověřeného prodejce, který garantuje původ vozu a nezatají nic ohledně technického stavu.

Navštívíte-li autobazar užitkových vozů společně s někým, kdo tomuto segmentu rozumí, nemůžete šlápnout vedle. Ušetříte několik set tisíc korun, které využijete efektivněji.