Dali jste si k obědu pivo, jelikož jste potřebovali spláchnout vynikající pokrm? Možná jste zapomněli na to, že máte odpoledne odvézt maminku na letiště nebo že musíte zajet ke kadeřnici. Ať už musíte usednout za volant z jakéhokoli důvodu, nabízí se otázka, jak alkohol, který jste požili během oběda, co nejrychleji odbourat, abyste mohli co nejdříve vyrazit. Pivo jako takové se sice neodbourává dlouho, ale pokud jste požili tvrdší alkohol, odbourávání nebude tak rychlé, v co jste doufali.

Když popíjíte alkohol, ani si neuvědomujete, co to v těle dělá nebo k čemu v těle dochází. Alkohol nejdříve začíná vstřebávat žaludek, podle odborníků žaludek vstřebá až dvacet procent požitého alkoholu. Na rychlost vstřebávání alkoholu má však vliv vícero věcí, a to například teplota nápoje, koncentrace cukrů nebo koncentrace bublinek. Následnou roli při odbourávání alkoholu hraje nejen nápoj, ale také náplň žaludku.

Odborníci také tvrdí, že největší hladina alkoholu v krvi je zhruba osmdesát minut po vypití. Po propitém mejdanu vás však může zlobit zbytkový alkohol, a tak si prozraďme, co vás může rychle zbavit alkoholu v krvi.

Alcohol Killer

Už jste slyšeli o nápoji přírodního složení, jenž nese jméno Alcohol Killer? Jedná se o nápoj, který dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu až o čtyřicet procent! Pokud vás tedy trápí to, že jste si dali na oběd pivo a že potřebujete za pár hodin jet, vezměte si ho na pomoc. Stejně tak bude vaším pomocníkem v případě, že se budete chtít zbavit zbytkového alkoholu v krvi po propitém večeru s přáteli.

Černá káva

Dalším unikátním pomocníkem při odbourávání alkoholu je černá káva, která by měla být hodně silná, aby dokázala nastartovat člověka a jeho organismus. Černá káva obsahuje kofein, který zrychluje odbourávání alkoholu. Navíc je to zdravější verze energetických nápojů.