Kola na autech přezouváte dvakrát ročně. Pořiďte si na ně poklice, které jim dodají moderní design. Navíc tím ochráníte šrouby kol před znečištěním. Poklice jsou velmi snadné na údržbu, a samotnou instalaci zvládnete z pohodlí vašeho domova. Jen je třeba, abyste při výběru poklic nemysleli pouze na jejich vzhled, ale také na velikost kol, jaké máte.

Každé kolo potřebuje ochranu

Poklice na kola plní hned dvě funkce. Jejich prvořadý úkol je chránit šrouby, které drží kolo na správném místě před nečistotami a sněhem. Další jejich výhoda je vzhled. Na trhu najdete nepřeberné množství poklic, a tak má každý majitel možnost vybrat si přesně to, co se mu líbí. Jediné, na co byste si měl dávat pozor, je, abyste koupili správnou velikost, protože existuje hned několik velikostí kol, jaké na autě můžete mít.

Poklice mají řadu výhod

Instalace poklic je velmi jednoduchá a zvládnete ji svépomocí. Musíte ji jen na kolo nasadit tak, aby výřez pasoval přesně na ventil. Poté jemným dotlačením nasadíte.

Krom snadné montáže vynikají poklice hlavně:

  • kvalitním a velmi odolným materiálem,

  • dostatečně silnou pružinou na uchycení poklic,

  • vykrojením pro ventil na huštění kol,

  • snadnou údržbou.

Gumová vana chrání zavazadlový prostor

Vaše auto však potřebuje více, než jen ochranu kol. Také byste se měli zaměřit na ochranu zavazadlového prostoru v podobě vany do kufru, která ochrání váš zadní prostor před zbytečným znečištěním. Gumová vana má vyvýšené okraje, co zabraňují rozlité tekutině zašpinit čalounění. Dá se lehce vytáhnout a umýt. Ušetří vám spoustu času s případným čištěním čalounění.

Každé auto má jiné rozměry kufru, proto vanu vždy vybírejte podle typu vašeho vozidla. Nespokojte se s univerzální velikostí, která nebude dobře sedět.

Zdroj obrázku:

Tanasan Sungkaew / Shutterstock.com