Piëch je příjmení vnuka světoznámého Ferdinanda Porscheho. Vnuk jde nyní v dědových stopách a vytvořil první koncept, který nese název Piëch Mark Zero Concept. Představí se v Ženevě.

V dědových stopách

Koncept představuje prvního zástupce z vozů automobilky, která byla založena Antoniem Piëch, který se může pochlubit tím, že jedním z jeho dědečků byl i legendární Ferdinand Porsche. Antonio založil společnost v roce 2016 ve Švýcarsku a od té doby pracoval na konceptu vlastního automobilu.

Jeho novinka by se měla představit na autosalonu v Ženevě a tak budou tamní návštěvníci prvními svědky několikaletého snažení vnuka legendy. Novinka by měla být sportovně laděným elektromobilem, který byl prozatím představen jen na skicách. Ty naznačily, že se bude jednat spíše o konzervativnější sporťák ve stylu britských a italských klasik.

Máme se na co těšit

Těmto vozům by měly být podobné i jeho jízdní vlastnosti. Více informací o technice vozu však zatím nemáme. Podle dostupných informací by však měl vůz nabídnout dojezd 500 kilometrů na jedno nabití a baterie chlazené vzduchem rozložené ve středovém tunelu a u zadní nápravy.

Základem elektromobilu by se měla stát modulární platforma, kterou chce Piëch využívat i pro své další projekty a nabízet jí také ostatním výrobcům automobilů. Mezi další projekty automobilka plánuje zařadit čtyřmístný sedan či větší SUV, obojí samozřejmě elektrické.