Se serverem Autopes.cz vás jistě nemusím dlouho seznamovat. Pokud jste v minulosti poptávali koupi automobilu či náhradní díly pro váš vůz, určitě už jste na něj narazili. Od ledna, ale tento efektivní web přichází se zajímavou novinkou. Vlastní negativní zkušenost s autorizovaným servisem inspirovala provozovatele serveru Autopes.cz, Davida Vaníčka, ke spuštění prodeje vstřiků pro všechny typy dieselových motorů. Pojďme se seznámit s tím, jak se to vlastně celé semlelo.

Davide, prozraďte nám, co Vás vedlo k rozšíření Vašeho webu o dieselové vstřiky?

Není to úplně moment, na který rád vzpomínám. Jako člověk zvyklý na solidní jednání, jsem svěřil svůj vůz do péče autorizovaného servisu a zaplatil jsem nemalou částku za opravu vstřiků. Jak se ale později ukázalo, provedená práce rozhodně nebyla kvalitní. Rozhodl jsem se bránit, ale nechci sdělovat detaily kvůli probíhajícímu soudnímu sporu. Rád bych Vám tedy spíš řekl něco o tom, jak to ovlivnilo moji práci. Autopes.cz je internetový vyhledávač specializovaný na prodej automobilů, nyní jsem ale došel k závěru, že bude dobré zaměřit se na lidi, jako jsem já sám, a vyjít tak vstříc majitelům dieselových vozů. Pokud najezdíte ročně i více než 100.000 km, je pro Vás životnost vstřikovačů zásadní. Po nějaké době se musíte rozhodnout, zda sáhnete do kapsy pro tři měsíční platy a necháte si vstřiky vyměnit v autorizovaném servisu nebo auto odstavíte úplně. Častým řešením se tak stává tzv. repase vstřikovačů, kdy se vymění jenom část vstřikovače a vstřiky se  pak laserově vyčistí od usazenin.

Je ale repase dlouhodobé řešení problému?

Tak samozřejmě, že firmy, co se repasemi ve velkém zabývají, Vám řeknou, že vstřiky jsou po jejich opravě jako nové. Řekněme si ale upřímně – když je něco po renovaci, má to stejnou hodnotu jako když to koupíte nové? Podle mě to záleží jen na dvou věcech: kdo repasi dělal a jaké součásti vstřikovače byly skutečně vyměněny. Bohužel i tady se občas setkáme s tím, že práce není odvedená podle norem, což může mít fatální následky pro váš motor.

Repase tedy příliš nedoporučujete…

Může to tak znít, ale není to pravda. Rozhodně souhlasím s tím, že je to výhodné ekonomické řešení, zejména pokud se cena nového vstřiku pro Váš vůz pohybuje v kategorii přes 10.000Kč a za respasi zaplatíte poměrně menší část – obvykle něco kolem 3.500Kč. Ovšem jsou vstřiky, za jejichž repasi zaplatíte v podstatě tu samou částku, jako kdybyste si pořídili nové. V tomto případě renovace už moc logiky nemá. Přestože je trh přesycen poptávkou po tomto zboží, jsou solidní vstřiky za rozumnou cenu těžko k dostání. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl navázat spolupráci s firmami BOSCH, Delphi, VDO Siemens a DENSO s jejichž pomocí můžeme nové vstřiky nabídnout napřímo svým klientům bez nutnosti placení skandální rabatu autorizovaným prodejcům automobilů.

A kdyby zákazník přece jen chtěl vstřikovače repasovat?

Tak mu vyhovíme a vstřikovače zrenovujeme. Tedy ne já osobně. Díky množstevním slevám dohodnutým přímo se společností BOSCH servis, nabízíme bezkonkurenční ceny repasí dieselových vstřikovačů. Samozřejmě přikládáme protokol od BOSCH servisu, jak je běžně zvykem. Navíc Vám Autopes.cz (respektive přímo BOSCH servis) na provedenou práci nabízí záruku 12 měsíců. Abychom uspokojili i méně movité zákazníky, přidali jsme navíc do své nabídky nejen nové vstřiky, ale také použité vstřiky z havarovaných vozů. Na tyto díly poskytujeme čtrnáctidenní záruku na vyzkoušení.

Máte tedy i reklamační oddělení? Kde ho najdeme?

Samozřejmě i na reklamace je Autopes.cz připraven. Pokud zákazníkovi zboží nevyhovuje, může ho v rámci záruky vrátit. Nemusí ovšem nikam osobně chodit. Stačí nevyhovující díly poslat poštou do našeho distribučního skladu, peníze mu pak vracíme převodem na účet. Tím to pro nás ale nekončí, vždy se pokoušíme nabídnout každému zákazníkovi alternativní řešení.

Kromě dieselových vstřiků ale máte ale pro své klienty ještě jedno překvapení…

Přesně tak. Každý, kdo někdy na internetu sháněl autobaterii, se určitě setkal s tím, že najde v popisu produktu mnoho parametrů, které jsou matoucí a zbytečné, podle toho, jaký měl zrovna popiskář v e-shopu den. Texty u zboží jsou často nepřesné, obsahují nesmyslné názvy a lákavé, ale nic neříkající titulky. Dopátrat se tedy k autobaterii přesně pro váš model, je někdy oříšek a musím se přiznat, že i já už jsem párkrát naletěl a koupil nevyhovující produkt. Dali jsme si tedy práci a vypracovali vyhledávač, který nebude zákazníka obtěžovat zbytečnými informacemi, takže i běžný řidič bez profesionální znalosti světa motorů, se rychle „prokliká“ k té správné autobaterii pro svůj vůz.

Děkujeme za příjemný rozhovor. To je pro dnešek ode mě a od Davida Vaníčka, provozovatele webu Autopes.cz, všechno. A vám, milí čtenáři, zasíláme odkaz, abyste si mohli připravovanou službu v průběhu roku vyzkoušet na autobaterie podle typu auta, a přejeme vám i vašim automobilům mnoho štěstí na cestách.