Bugatti plánuje představit novinku, kterou velmi speciální model. Ponese jméno po slavném závodním jezdci a Bugatti zatím odhalila jen jeho siluetu.

Novinka jménem Divo

V nabídce automobilky Bugatti jsou v současné době v nabídce pouze dva modely a to Buhatti Chiron a Bugatti Chiron Sport. Tuto dvojici by však měl velmi brzy doplnit ještě třetí model.

Bugatti potvrdilo příchod nového modelu už v červnu a bude nést jméno Divo. Navíc doplnila, že se bude jednat o odkaz ke klasickým vozům s výrazným aerodynamickým přítlakem.

Výkon motoru vozu bude disponovat skutečně vysokým číslem, ovšem automobilka jej omezi pouze na 385 km/h. Zrychlení automobilu tak bude činit 2,5 sekundy na sto kilometrů a 6,5 sekundy na 200 kilometrů v hodině. Tyto hodnoty však ještě jsou ničím oficiálním.

Drahý sběratelský kus

Bugatti prozradila, že se chce tímto modelem navrátit k tradicím, které vyznávali rámové podvozky, které bylo možné namontovat libovolnou karoserii. To byla dominanta především luxusních značek v první polovině dvacátého století.

Základem pro tento automobil by se měl stát model Chiron, ovšem novinka se od něj bude výrazně lišit. A to především karoserií, jejíž linie nyní naznačila odhalená silieta vozu. Ty vyvolává vzpomínky na Bugatti Vision Fran Turismo z roku 2015. Je ovšem velmi pravděpodobné, že Divo bude vypadat výrazně odlišně.

Automobil vznikne v limitované sérii, která bude čítat jen 40 kusů a cena za jeden exemplář bude 5 milionů eur, což je dvojnásobek ceny základního Bugatti Chrion Sport. Premiéra by se měla odehrát již za dva dny v Kalifornii.

Automobil by měl vzniknout v limitované edici pouhých 40 kusů a cena za jeden exemplář by se měla pohybovat okolo 5 milionů eur, tedy asi dvakrát tak vyšší jako je nyní cena modelu Bugatti Chiron Sport v základu. Premiéra novinky proběhne v Kalifornii.