Mitsubishi Evolution je ve světě automobilového sportu naprostým pojmem. Již delší dobu se spekuluje nad tím, že se tento název vrátí coby nový crossover. Mitsubishi nyní tuto informaci potvrdi12lo.

Evolution je legendární jméno, které je neodvratně spojeno s motorsportem. Od devadesátých let jej používaly sportovní modely Lanceru, které neskutečným způsobem válely na rallye okruzích. Po deseti generacích však výroba Lanceru Evolution přestala. Ovšem nyní se jméno vrací, nebude to však tak adrenalinový zážitek jako dosud.

Mitsubishi již dlouho naznačovalo, že se s tímto jménem spojí rychlý crossover a nyní byla tato zpráva potvrzena. Na letošním autosalonu v Tokiu společnost představí koncept tohoto vozu, který ponese jméno e-Evolution.

Zveřejněn byl prozatím první snímek automobilu, který ukazuje jeho záď. Výrazně tvarované zadní partie s klesajícím víkem potvrzují že půjde o SUV kupé ve stylu BMW X6. A jak již z názvu vozu napovídá, lišit se bude i pohonné ústrojí. Všechna čtyři kola budou poháněna elektromotorem a ne benzínovým dvoulitrem jak jsme byli u Evolutionu vždy zvyklí. Nová doba nový mrav.

Momentálně není samozřejmě vůbec jasné, zda se automobil vůbec dostane do sériové výroby. Jde především o prezentaci know-how značky v oblasti elektroniky a moderní umělé inteligence. Oficiální premiéra vozu by měla proběhnout 25. Října, kdy startuje letošní ročník tokijského autosalonu. Po dvou novinářských dnech se 27. otevře i veřejnosti. Tak zavítejte.