Nissan Leaf byl v roce 2010 první sériově vyráběným vozem na elektřinu této automobilky. Postavený na platformě Nissan B používá synchronní elektromotor a širokou škálu baterií, které dodávají až 107 mil na jedno nabití. Po celém světě je velmi oblíbený a jelikož Nissan nechce usnout na vavřínech, přináší přepracovaný model.

První generace měla jedinečný design

Zatímco první generace měla jedinečný design, nový model sdílí mnoho současných stylingových prvků společnosti. Na jednu stranu je to dobrá věc, jelikož Leaf postrádal sportovního ducha, který by každý moderní vůz měl mít. Nový Leaf je modernější, sportovnější a má správnou atmosféru.

V přední části si všimneme mřížky ve tvaru písmene V, která je mnohem větší než předtím a má jasné 3D vzory. Dále si můžete všimnout sportovního nárazníku s přívody pro denní svícení v každém rohu, stejně jako štíhlé otvory ve středu. Na bocích se dočkáme více konvenčního hatchback stylu.

Nechybí tradiční tvar zadního skla, spodní víko zavazadlového prostoru, střešní spoiler a díky těmto věcem je celý Leaf přitažlivější, než kdy dříve.

Interiér jde ruku v ruce s exteriérem

Vnitřek je taktéž přebudovaný od základů. Disponuje čistým sportovním designem, ale zároveň poskytuje high-tech pocit, což v roce 2017 očekáváte. Přístrojová deska má jednoduché, plynulé linie, které oceníte během jízdy. Vše je na dosah ruky.

K dispozici je celá řáda informačních systémů od Apple CarPlay až po Android Auto. Nechybí ani navigační systém, NissanConnect, parkovací asistent a inovativní funkce v podobě e-pedal systému, který řidiči umožňuje ovládat vůz pomocí jednoho pedálu.

Lepší výkon a delší dojezd

Výkon a lepší dojezd je nyní na pořadu dne. Aktuálně dokáže Nissan Leaf ujet na jedno nabití až 150 miil, což představuje nárůst o 40% oproti předchozímu modelu. Elektrický motor disponuje 147 koňskými silami a 236 liber-stop točivého momentu. Doba nabíjení se pohybuje v rozmezí 8-16 hodin.

Ceníme především sportovní design, nové technologie a lepší dojezd. Je tu však tvrdá konkurence, která dosahuje lepších výsledků v dojezdu.