Toto pravidlo nyní pochopil i Lotus, který plánuje sériovou výrobu svého vlastního SUV, tedy věc, která by byla ještě před několika lety naprosto nepředstavitelná.

Automobilka Lotus je kvalitním výrobcem luxusních automobilů a její SUV bude zcela jistě skvělým vozem, jenže tato myšlenka by byla ještě před několika lety dobrým vtipem a tak se výrobce sportovních vozů přidal mezi další známé společnosti, jako je Ferrari, nebo Lamborghini, které taktéž chystají své sportovní SUV.

Lotusu však musíme nechat to, že své ambice a schopnosti na výrobu SUV představil již v roce 2006, kdy byl uveden koncept APX. Ten měl demonstroval schopnost automobilky vyprodukovat model s vyšší karoserií, který je zároveň vysoce dynamický. Po uvedená konceptu však veškeré zprávy o Lotusu ve spojitosti s SUV uhasly. A to až do roku 2015, kdy bylo uvedeno, že Lotus své SUV skutečně bude mít.

A proč se vlastně Lotus po tolika letech k SUV nakonec odhodlal? Vysvětlení je čistě pragmatické a stojí za ním prodeje. Kdo chce dnes prodávat, SUV je nezbytným nástrojem, jak toho docílit. Šéf automobilky Marc Gales sám potvrdil, že vkládá do SUV velké naděje, na to, že by model mohl navýšit prodeje značky až dvojnásobně. O to se bude starat jak vzhled vozu, tak také prémiová technika, která do něj bude uložena.

První skici nám naznačily, jak vlastně bude automobil vypadat. Přední část vozu bude velmi umírněná a bude směřovat do vzhledu SUV modelu od Jaguáru. Kde ovšem designéři popustili uzdu své fantazii je zadní část vozu, který vypadá skutečně dravě. Celý automobil bude poměrně malý a to kvůli zachování dynamických vlastností vozu, za což Lotusu velice děkujeme.