Dokážete si představit, že byste při své činnosti nebo ve své firmě neprodukovali žádný odpad? Asi jen těžko, v každém oboru se produkuje určité množství odpadu, někde je ho více, někde méně, Existuje však určitá hranice, pokud vyprodukujete a předáte k likvidaci přes 100 kilogramů nebezpečného odpadu nebo 100 tun ostatního odpadu, už se vás týká povinnost podávat roční hlášení za odpady, které musíte posílat do ISPOP (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností), kde budete zaregistrovaní.

Samotné roční hlášení podáváte za všechny provozovny, kterými disponujete, tedy i za kanceláře, sklady, obchody aj. Dále musíte průběžně evidovat odpady a také zpracovat a zaslat výkaz statistiky o odpadech Českému statistickému úřadu. Opravdu toho není málo a někomu by z toho mohla jít hlava kolem.

Nechte to na Rocnihlaseni.cz

Abyste toto všechno zvládli, nemusíte v tom být zběhlí, stačí se obrátit na vhodnou společnost, která vám se vším pomůže. Roční hlášení za odpady, stejně tak jako evidenci i statistiku, vám zajistí společnost na Rocnihlaseni.cz. Mnoho firem má na tuto činnost vyčleněné pracovníky, ale řada firem je nemá nebo ani nemá dostatečné kapacity nebo čas tyto záležitosti řešit, proto je velmi výhodné si na tuto službu zajistit externí společnost, která se vám o vše postará. Tato služba není nikterak drahá, naopak, je to pakatel, když vezmete v potaz, co všechno společnost zajistí. Tato služba je dostupná živnostníkům, firmám i obcím. Stačí navštívit webové stránky a službu si objednat, případně můžete společnost kontaktovat a zeptat se na potřebné informace, ráda vám poradí. Celá spolupráce je snadná a přehledná, nahrajete potřebné dokumenty, zaplatíte za službu a pracovníci společnosti se pustí do práce. Nejpozději do 10 pracovních dnů budou mít vše hotové a roční hlášení odešlou k vám na email i na ISPOP. Firma je zodpovědná, zkušená a spolehlivá. To, co by vám zabralo mnoho času i práce, zvládne bez problémů. Nechte starosti s odpady na zkušené firmě a zajisté budete mít ze svého rozhodnutí radost.