Stejně jako boty či zubní pasta i automobily jsou v současné době vysoce spotřebním zbožím, které jde z ruky do ruky. Každý den se prodají miliony nových i ojetých vozů. Pokud byste i vy chtěli svůj vlastní ojetý automobil, pak s musíte rozhodnout kde jej koupíte. A tím nemyslíme u jakého prodejce, ale v jaké zemi.

Žijeme v 21. století a slova jako globalizace nám nejsou cizí. Proč se tedy omezovat pouze na nákup automobilu v Česku, když je můžeme nakupovati v zahraničí a to v mnohem vyšší kvalitě. Bohužel nákup ojetého vozu v Čechách je velmi nebezpečnou hrou, která se nemusí vždy vyplatit. A tou nejlepší sázkou na jistotu je koupit si vůz od známého, který nám jej prodá se zárukou dobrého servisování a jasné historie.

Ovšem ne každý má onoho známého a proto kupuje vozy na slepo, s nejasnou historií a doufat, že bude mít při výběru šťastnou ruku. Proč ovšem své šance na šťastný výběr rapidně nenavýšit? Jak? Kupujte si automobily z Německa!

Automobily provozované v Německu mají mnohem lepší technický stav, ve většině případů doloženou úplnou servisní historii, jezdí na kvalitnější pohonné hmoty po lepších silnicích. Automobily tak mnohem méně trpí na technické poruchy a stáčení tachometru je pro většinu Němců zcela tabu. Samozřejmě však záleží jaký automobil si budete vybírat.

Koupit automobil z Německa není nic složitého. Jedním z nejznámějších portálů je Mobile.de, kde se nachází statisíce nabízených vozů. Snadno tak zde najdete přesně ten vůz, který hledáte. Sledujte především nabídky soukromých prodejců, kteří prodávají přesně to, co vidíte na fotografii a v popisu vozidla.