Značka Jawa dnes vyvolává spíše jen nostalgické vzpomínky. Ještě v osmdesátých letech minulého století patřila k českému „rodinnému stříbru“. Továrna v Týnci nad Sázavou se ve své době řadila mezi největší výrobce motocyklů na světě. Její motocykly neměly na tuzemských silnicích konkurenci a řadu úspěchů sklízely i v motoristickém sportu. Po roce 1989 však přišel strmý pád a z kdysi slavné firmy je dnes malý výrobce.

Prodej náhradních dílů

Na značku Jawa nedají dopustit mnozí pamětníci a zejména sběratelé veteránů. Do této kategorie již bohužel motocykly Jawa patří. K nejznámějším typům patří Jawa kývačka, Jawa pérák nebo Jawa Californian. Motocyklové začátky mnoha kluků byly ve druhé polovině 20. století spojeny s malým motocyklem Jawa Pionýr. O něco později začala továrna Jawa vyrábět malé motocykly Stadion a Babeta. Dodnes je mnoho těchto malých motocyklů v provozu zejména na venkově. Shánět náhradní díly je čím dál obtížnější, neboť malé motocykly mají dnes velkou konkurenci v elektrokolech.

Prodej náhradních dílů

Potíže majitelů motocyklů pomáhá řešit firma Bača-Automoto, která se již od roku 1992 specializuje na prodej náhradních dílů na motocykly Jawa, ČZ, Simpson, MZ a řadu dalších. Uspokojuje i zájem majitelů automobilů o nejrůznější náhradní díly, které si stejně jako náhradní díly na motocykly můžete objednat ve firemním e-shopu nebo přímo v kamenné prodejně, kterou najdete v Kosmonosích u Mladé Boleslavi. Firma se snaží podpořit zejména značku Jawa, a proto má ve svém sortimentu například i obtížně dostupné Stadion díly.

Jak je to s objednáním náhradních dílů?

Jakýkoliv náhradní díl najdete na webových stránkách baco-automoto.cz a následně si jej můžete objednat v e-shopu firmy. Zboží je zákazníkům zasíláno prostřednictvím zásilkových služeb, nebo si je můžete osobně vyzvednout i v kamenné prodejně. Při nákupu náhradních dílů v kamenné prodejně se nelze dožadovat prodeje za internetové ceny. Minimální částka zboží objednaného v eshopu je 100 Kč. Pokud váš nákup přesáhne částku 9 tisíc korun (včetně DPH), budete mít poštovné zdarma. Nakupování si můžete urychlit zaregistrováním, díky kterému budete také informováni o stavu objednávky.