Není nic nového, že se Praha stává velmi častým cílem mnoha lidí. Z jakého důvodu? Shrnout je můžeme hned do trojice hlavní, které ukazují, proč jde o tak populární lokalitu. Trojice důvodů je taková?

  • Bydlení
  • Práce
  • Podnikání

To, že to mnoho lidí táhne do Prahy znamená i fakt, že se zde zvyšuje počet automobilů. Příkladem je Praha 6, kam míří hlavně lidí ze západu naší země. V souvislosti s počtem auto klesá možnost jednoduše a hlavně levně zaparkovat. To však pomůže vyřešit trvalé bydliště.

Kdo v Praze 6 bydlí, ten problém nemá

Zmínili jsme, že skupinou mířící do Prahy jsou lidé, kteří chtějí v hlavním městě bydlet. To znamená i fakt, že zde budou mít trvalé bydliště. Díky němu mají možnost dosáhnout na levnou parkovací kartu, která pro rezidenty stojí jenom 1 200 Kč. Parkování Praha 6 tak vyjde jenom na stokorunu měsíčně. To je poměrně nízká částka v porovnání s tím, kolik zaplatí nerezidenti, nebo kolik zaplatí podnikatelské subjekty. Zde jsou sumy 36 000, respektive 12 000 korun českých. A to není málo.

Získat trvalé bydliště lze i jinak

Je jasné, že kdo je motorista a potřebuje v této lokalitě také parkovat, ten uvažuje nad možností trvalého bydliště také. Co když se sem nechce přímo stěhovat, ani nemá nikoho známého, kdo by mu pomohl? I tady existuje celkem zajímavá pomo, a to díky službě která nese název muj-trvaly-pobyt.cz. v čem je výjimečná? Dokáže zařídit oficiální trvalé bydliště právě v této lokalitě. To následně znamená zcela legální možnost získat parkovací kartu za nejnižší roční poplatek. A tím se dostáváme k informacím, které jsme uvedli v samotném začátku. Byla to fakta o tom, že kdo je motorista, tomu se trvalé bydliště v této části musí vyplatit. Bez ohledu na to, zda sem jezdí za prací, zda sem jezdí za kamarády, nebo sem jezdí za účelem vykonávání podnikatelské činnosti a služeb.