Moderní Mini Cooper je tu s námi od roku 2001 a zhruba 42 let poté, co byl do prodeje vypuštěn původní model. Moderní trendy v podobě ekologie a šetrné spotřeby se naplno dostávají do automobilového průmyslu již několik let. Nyní je na řadu Mini a představuje své vůbec první auto na elektrický pohon. Co čekat od nového Mini Electric Concept 2017?

Nový koncept je ve zkratce přepracovaný Cooper

Na první pohled je patrné, že EV je vlastně přepracovaný Cooper. Mini vytvořilo více futuristický koncept, ale to je tak vše. Přední část má poměrně málo nových funkcí. Hexagoniální mříž zachovává tvar a velikost, ale konstrukce je zcela odlišná. Tradiční mřížka ustoupila budoucnosti a zlepšuje se tak aerodynamika pro lepší dojezd. Na přední masce si také všimnete písmene „E“, který odkazuje na celý koncept.

To samé platí pro všechny prvky, jako jsou plastové kryty s novým futuristickým vzhledem. Světlomety, které mají tradiční tvar, ale nyní jsou vybaveny novým LED clusterem.

Pokud vše sečteme dohromady, tento koncepční vůz vypadá jako příští generace Mini Cooper. Celý koncept pak umocňuje pohon na elektřinu.

O interiéru není vidu ani slechu

Mini zatím neprozradilo nic o interiéru a nevypustilo ven žádné informace. Takže je jasné, že Mini jde jen o estetiku. Interiéru tedy bude velmi podobný standardnímu modelu, který zahrnuje velký středový panel, kulatou konzoly a čistý design na palubní desce.

Model by mohl dostat stejnou pohonnou jednotku, jako i3 BMW

Stejně je na tom pohonné ústrojí, které je obaleno záhadou. Jistota je pouze jen ta, že se bude jednat o 100% elektrický vůz. Nicméně pokud se blíže podíváme na celý koncept a vedení automobilky, můžeme očekávat elektromotor i3 od BMW.

Ten využívá výkon 170 koní a 184 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 7,3 vteřiny a maximální rychlost je 149 km/h. Maximální dojezd se pohybuje kolem 280 km.