Automobilka McLaren má dlouhou a bohatou historii ve výkonných vozech a motoristických závodech. Pravděpodobně nejslavnější model 570GT nyní dostává speciální péči od MSO, která jej transformuje na jedinečnou záležitost. Jaké změny na vozu proběhly a bude i v jiné barvě, než v zelené?

Exkluzivní barva je dostačujícím trhákem?

Automobilka popisuje specifickou barvu jako „exkluzivní“. Stačí to však dost na veškerou pozornost? Velmi podobná a dost možná i ta samá barva byla použita i na McLaren F1 XP GT Longtail v roce 1997. Nejedná se tedy o novinku, jak se na první pohled může zdát. Přesto je barva vozu velmi ojedinělá a přitažlivá.

Kromě barvy se exteriér dočkal také modifikací v aerodynamice, jako přidáním lopatek, bočních panelů a zadního difuzoru. Tyto estetické funkce prokázali zlepšení jízdních vlastností.

Do interiéru prosakuje zelená barva

Když se přesuneme do interiéru, dočkáme se sedadel potažených kůží a zelenými vložkami. Na první pohled to vypadá, že do interiéru prosakuje zelená barva. Na středovém panelu se nachází deska s číslem a věnováním, kterou bude mít každý model ze šesti, které budou podle MSO.

Neexistují žádné známky o tom, že by šel výkon nahoru. Přesto neočekáváme, že by byla 570GT slabá. Právě naopak. Pod kapotou se nachází přeplňovaný dvouválec V-8 o objemu 3,8 litrů, který vyplivne 562 koní a 443 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za krásných 3,4 vteřiny a maximální rychlost činí 320 km/h.

Jaká bude cenovka tohoto exkluzivního modelu?

Vzhledem na exkluzivitu a bohatý příběh za celým modelem McLaren 570 GT XP Green Edition neočekáváme nízkou cenovku. Předpokládaná cena s kompletním balíčkem všech nových doplňků a úprav končí na £ 118 567. Potencionální kupci však mají celkem dobré šance. Vůz se bude prodávat pouze ve Velké Británii, Německu a Nizozemsku. Začněte tedy šetřit libry nebo eura a můžete si pořídit tohoto krasavce.