Koncept veleluxusního SUV od Mercedesu unikl krátce před světovou premiérou na internet. Podívejte se na extrémně luxusní SUV v čínském podání.

Luxus pro Čínu

Koncept vozu nese název Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept a již podle něj je jasné, že tady se nebude jednat o vůz pro ty, kteří mají hluoko do kapsy. Díky uniklým fotografiím navíc víme jak bude automobil vypadat nejen z venku, ale také zevnitř. Koncept má velmi netradiční pojetí karoserie, které spíše než klasické SUV přípomíná zvýšený sedan. Jeho celkové designové pojetí rozhodně nezapře inspiraci Mercedes-Maybach Vision 6 a celkově je jasné, že tento automobil bude hledat své majitele především v Číně.

Na exteriéru zaujme především velká maska a zadní svítilny vyvedené v klasicky čínském tvaru. Zajímavé je i rozdělené okno vozu. Pokud nahlédneme dovnitř, pak uvidíme samozřejmě to nejluxusnější, co můžete momentálně ve voze vidět. Chybí tu však klasický stojan na šampaňské, který vystřídal čajový servis.

Nádherný z každé strany

Fotografie interiéru vozidla pocházejí od zastoupení automobilky. Ovšem fotografie exteriéru se měly dostat ven až po premiéře vozu. To se však očividně podařilo a tak si jej můžeme prohlédnout v plné parádě. Neznáme však zatím přesnější technické parametry automobilu. Lze však předpokládat, že bude nabízet s osmiválcem, popřípadě pohonem na bázi elektromotoru. Pokud se koncept setká s úspěchem, pak je jeho výroba plánovaná na rok 2020.