Spolupráce byla oficiálně zahájena na konferenci pořádané společností EIT InnoEnergy „The Business Booster“ ve dnech 18.-19. října v Amsterdamu. 

AMSTERDAM, říjen 2023 – Přechod na ekologickou ekonomiku bude mít za následek poptávku po milionech nových pracovních míst v oblasti obnovitelných zdrojů energie, elektrifikace, bateriových technologií, vodíku a dalších. Společnosti ManpowerGroup (NYSE: MAN) a EIT InnoEnergy se zavázaly připravit lidi na tyto nové příležitosti a oznámily ambiciózní partnerství, jehož cílem je vyškolit a zvýšit kvalifikaci 800 000 pracovníků v hodnotovém řetězci baterií v celé Evropě do konce roku 2025.

Spolupráce mezi ManpowerGroup a Institutem dovedností (Skills Institute) společnosti InnoEnergy poskytne zrychlené virtuální a osobní školení pro 70 poptávaných pozic, včetně techniků baterií, operátorů údržby nabíječek elektrických vozidel, výrobních inženýrů a dalších. Kromě toho pomáhá dosáhnout pokroku v plnění cíle Evropské komise, kterým je mít kvalifikovanou pracovní sílu pro podporu Zelené dohody Evropské unie.

„Toto partnerství je investicí do lidí a planety a vytváří příležitosti pro smysluplnou kariéru, která je přínosem pro nás všechny,“ řekl Riccardo Barberis, regionální prezident společnosti ManpowerGroup pro severní Evropu. „Spolupráce se společností InnoEnergy na budování zdrojů kvalifikovaných talentů, kteří podpoří přechod Evropy na čistě nulovou budoucnost, je nejen chytrým obchodem, ale i správným krokem, jak pomoci lidem zvýšit jejich potenciál.“

Skills Institute společnosti InnoEnergy poskytuje flexibilní školení, které zahrnuje online kurzy a kombinaci virtuálních a osobních zkušeností v laboratoři. Široké možnosti zahrnují 35 certifikací – celkem více než 400 hodin online výuky. Všechny tyto zdroje jsou přístupné ve více než deseti jazycích a umožní osobám, které změnily profesní dráhu, rekvalifikovat se a získat osvědčení pro zelená pracovní místa, stejně jako poskytnout novým zájemcům dovednosti nezbytné pro zahájení kariéry v oblasti zelené energie.

Další podrobnosti o společném úsilí a potřebě zvyšování a rekvalifikace pracovní síly budoucnosti byly představeny v rámci konference EIT InnoEnergy The Business Booster, která se konala 18.-19. října v Amsterdamu a na které se pod jednou střechou představilo více než 150 technologií pro udržitelnou energetiku. Tématem letošního ročníku je „Nová zelená ekonomika: Téma: „Vyvážení zisku a účelu“. Barberis se zúčastnil panelové diskuse na téma „Práce: nedostatek dovedností pro novou zelenou ekonomiku“ spolu s vedoucím oddělení Evropské komise pro dovednosti, služby a profese Henningem Ehrensteinem, obchodním ředitelem NIIT Sailesh Lalla, Frankem Menchacou, prezidentem oddělení řešení pro udržitelnou mobilitu SAE International, a Oanou Penu, ředitelkou InnoEnergy Skills Institute.

„Řešení přechodu na uhlíkově neutrální ekonomiku a společnost v souvislosti se změnou klimatu vyžaduje naléhavou spolupráci a investice do zvyšování kvalifikace a rekvalifikace pracovníků pro zelená pracovní místa budoucnosti,“ uvedla Oana Penu. „Jsme rádi, že můžeme spojit síly se společností ManpowerGroup, abychom toto úsilí urychlili a vybavili statisíce pracovníků dovednostmi potřebnými k podpoře evropských cílů udržitelnosti. V rámci TBB se těšíme, že budeme moci vysvětlovat naše řešení a zásadní roli, kterou partnerství, jako je toto, hrají při budování kvalifikované pracovní síly pro budoucnost.“

Pro vice informací navštivte prosím naše webové stránky: tbb.innoenergy.com/about

KONEC TISKOVÉ ZPRÁVY

O společnosti EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy působí v centru energetické transformace a je předním inovačním motorem v oblasti udržitelné energetiky, který přináší technologie, inovace obchodních modelů a dovednosti potřebné k urychlení zelené dohody, pokroku při dosahování evropských cílů v oblasti dekarbonizace a reindustrializace a zároveň ke zvýšení energetické bezpečnosti.

Společnost EIT InnoEnergy, která se v roce 2022 podle žebříčku Pitchbook stala nejaktivnějším investorem v energetickém sektoru, pro rok 2023 byla portálem Sifted zařazena mezi 10 nejvíce aktivních investorů do hlubokých technologií v Evropě a v roce 2022 ji organizace Startup Genome označila za předního evropského investora do čistých technologií se zásadním dopadem, podporuje inovace v celé řadě oblastí. Patří mezi ně mj. skladování energie, doprava a mobilita, obnovitelné zdroje energie, energetická účinnost, obtížně odstranitelná průmyslová odvětví, smart grids a trvale udržitelné budovy a města.

EIT InnoEnergy je hnací silou tří strategických evropských iniciativ: European Battery Alliance (EBA), European Green Hydrogen Acceleration Centre (EGHAC) a European Solar Photovoltaic Industry Alliance  (ESIA).

InnoEnergy Skills Institute je evolucí velmi úspěšné akademie EBA (European Battery Alliance) společnosti EIT InnoEnergy, která se rozšiřuje i na hodnotové řetězce zeleného vodíku a fotovoltaiky. Po vyškolení a zvýšení kvalifikace více než 40 000 pracovníků vybavuje institut globální pracovní sílu odbornými znalostmi a dovednostmi potřebnými k vytvoření udržitelného hospodářství.

Společnost EIT InnoEnergy, která byla založena v roce 2010 a je podporována Evropským institutem pro inovace a technologie (EIT) a současně nezávislým orgánem EU založeným v roce 2008 s cílem podporovat inovace a podnikání v celé Evropě. Od svého založení prověřila společnost EIT InnoEnergy více než 7 000 začínajících podniků, uvedla na trh více než 300 produktů a dohlížela na to, aby jeho portfoliové společnosti podaly více než 370 patentů. Dnes má EIT InnoEnergy více než 200členný tým s kancelářemi po celé Evropě a v americkém Bostonu v USA.

www.innoenergy.com 

O společnosti ManpowerGroup

ManpowerGroup® (NYSE: MAN), přední světová společnost v oblasti řešení pro zaměstnance, pomáhá organizacím transformovat se v rychle se měnícím světě práce tím, že vyhledává, hodnotí, rozvíjí a řídí talenty, které jim umožňují vítězit. Každoročně vyvíjíme inovativní řešení pro stovky tisíc organizací, kterým poskytujeme kvalifikované talenty a zároveň nacházíme smysluplné a udržitelné zaměstnání pro miliony lidí v široké škále odvětví a dovedností. Naše expertní rodina značek – Manpower, Experis a Talent Solutions – vytváří podstatně větší hodnotu pro kandidáty a klienty ve více než 70 zemích a teritoriích a činí tak již 75 let. Jsme trvale oceňováni za naši rozmanitost – jako nejlepší místo pro práci pro ženy, inkluzi, rovnost a zdravotní postižení, a v roce 2023 byla ManpowerGroup již po čtrnácté jmenována jednou z nejetičtějších společností na světě – to vše potvrzuje naši pozici značky, kterou si vybírají žádaní talenti.

Další informace najdete na www.manpowergroup.com nebo nás sledujte na LinkedIn, X (dříve Twitter), Facebooku a Instagramu.