Chcete levně a efektivně ochránit váš vůz? Pak pro vás máme zajímavý tip. Mechanické zabezpečení totiž spolehlivě a za pár korun vaše auto ochrání.

Zabezpečení do auta se vyplatí. A je jedno, jestli sáhnete po tom nejlevnějším, nebo vsadíte na sofistikovaný a drahý systém. V tomto článku se ale zaměříme na ten nejlevnější – na mechanické zabezpečení vozidla.

Levná ochrana

Nejedná se sice o nejlepší zabezpečení auta, i přesto svoji práci vykoná. Jeho úkol je především estetický. Zloděj si ho totiž na první pohled všimne. Ještě než se dostane dovnitř do auta, bude mu hned jasné, že ho čeká těžká práce. Proto se často raději poohlédne po jiné kořisti a vaše auto raději nechá na pokoji.

Mechanické zabezpečení vozu je ale jinak poměrně neúčinné. Tedy alespoň ve chvíli, kdy už se do auta zloděj dostane. Sice ho na dlouhou dobu zdrží, ale víc toho určitě nezvládne. Přece jen je možné jej poměrně rychle odejmout a získat k vašemu automobilu přístup. Jestliže tedy chcete vaše vozidlo opravdu zabezpečit, doporučujeme kombinaci více systémů. Mechanickou ochranu tak můžete použít jako prvotní ochranu před škůdci zvenčí.

Jak ještě více ochránit vůz?

Jakou ochranu ale použít? Velice účinné je skrytý spínač. To bývá napojeno buďto na napájení benzinového čerpadla, nebo na samotný startér. Dokud jej nezmáčknete, vaše auto nemá šanci nastartovat. Společně s mechanickým zabezpečením navíc není vůbec drahý. Skrytý spínač vám v autoservisu nainstalují za pár stokorun. V kombinaci s mechanickým zabezpečením se tak může jednat o velice efektivní duo.

Jestliže se i přes tuto ochranu dokáže zloděj dostat, můžete vsadit na imobilizér, GSM systém nebo poslední naději v podobě satelitního vyhledávání. Jak už samotný název napovídá, s jeho pomocí budete schopní vaše auto dohledat, ať už bude kdekoliv. Společně s imobilizérem nebo GSM systémem navíc budete schopní dosáhnout toho, aby se v něm zloděj do příjezdu policie neprojel. A jestliže chcete přidat ještě další vrstvu zabezpečení, pak sáhněte po pojištění. Pokud žádný z výše zmiňovaných zabezpečení nepomůže, pojištění vám alespoň vyplatí peníze za odcizení vašeho vozu.