Kornatské ostrovy představuje velké množství ostrovů, z nichž většina je holá. Většina z nich patří do národního parku Kornati, který zde byl vyhlášen koncem 20. století. Nacházejí se v jižní části Severodalmatských ostrovů, mezi ostrovy Dugi otok a Žirje V západní části jsou omývány otevřeným mořem.

Představují nejvíce husté souostroví, které patří k Jadranu. Některé z ostrovů představují ideální místo, které poskytuje dovolena chorvatsko pro milovníky vodních radovánek, především jachtingu.

Co jste možná nevěděli o ostrovech

Okolí Kornatských ostrovů využívají místní jako bohaté loviště ryb, hlavonožců a dalších mořských živočichů. Vzhledem k tomu, že na většině z nich není dostatek pitné vody, nejsou stále osídlené.

V minulosti byly chráněné zátoky, kterých je zde velké množství, využívány jako přístavy piráty. V období druhé světové války se zde ukrývali partyzáni.

Na ostrovech se nacházejí jachtařské základny a jsou vyhledávány milovníky této vodní zábavy. Cestovní agentury do této oblasti pořádají jednodenní lodní výlety. Východiskem jsou ostrovy Murter, Dugi otok nebo Pašman. Ubytování na ostrovech je nabízeno formou robinzonských pobytů a soustřeďuje se do opravených původních rybářských domků nebo domků pastevců. Pobyt je určený pro ty, kdo hledají klid a soukromí, daleko od rušné civilizace. Pro ně jsou chorvatsko ostrovy Kornati ideální volbou.

Během sezóny naleznete na ostrovech v provozu několik restaurací a konob.

Nabídka ubytování

Toužíte-li po klidu daleko od civilizace, pak jsou Kornatské ostrovy pro vás ideální volbou. Prohlédněte si portál ubytovanivchorvatsku.cz a vyberte si nějakou z nabízených možností. Nabídka je široká. Objevíte zde jak hotely, tak i apartmány a ubytování v soukromí. Využít můžete i last minute chorvatsko.