Autokoberce jsou nedílnou součástí každého vozu. Na rozdíl od koberců bytových jsou autokoberce vystaveny mnohem větší zátěži, a proto také vyžadují speciální údržbu. Autokoberce můžete mít buď textilní nebo gumové.

Jak pečovat o autokoberce

V případě koberců textilních není zásadní rozdíl oproti klasickým kobercům bytovým. Textilní autokoberce je potřeba pravidelně vysávat, případně tepovat. Pokud dojde k silnému znečištění, je potřeba skvrnu odstranit co nejdříve, a to speciálním přípravkem určeným k čištění koberců. Na rozdíl od bytových koberců hrozí u těch v autě mnohem více, že budete potřebovat odstranit intenzivní špínu nebo také zaschlé bláto. V žádném případě se takovéto skvrny nesnažte seškrabat nějakým ostrým předmětem. Výrazně jednodušší čištění je u gumových autokoberců. Gumové autokoberce jsou oblíbené zejména díky své odolnosti. Vhodné jsou zejména do vozů určených k přepravě stavebního materiálu nebo zeminy. Ocení je tak zejména všichni řemeslníci a dělníci. Ani u gumových koberců však nesmíme zanedbat údržbu i když je v tomto případě velmi snadná. V zásadě si vystačíte jen s vodou, protože koberce stačí opláchnout a můžete je ihned znovu použít. V případě intenzivnějších skvrn můžete použít speciální roztoky určené k čištění gumových autokoberců. Autokoberce, stejně jako autopotahy, mohou být zajímavými autodoplňky.

Autopotahy na míru

V případě, že si budete chtít svůj vůz doladit podle vlastních představ, můžete si na stránkách www.vopi.cz/konf-autopotahy/ objednat autopotahy na míru. K výrobě těchto autopotahů jsou používány kvalitní materiály a látka přesně kopíruje tvar sedaček. Díky tomu autopotahy sedí zcela přesně a kromě perfektního vzhledu jsou také naprosto bezpečné, protože nehrozí, že by vám při řízení někde překážely. Potahy mají také velmi jednoduchou montáž, kterou zvládne naprosto každý. Stačí si tak jen vybrat potah podle vlastních představ a můžete si užívat radost z nového vzhledu interiéru vašeho vozu.