Žádný pneuservis se neobejde bez kvalitního nářadí a strojů. Pokud vás zajímá, co takový pneuservis vlastně potřebuje, přečtěte si tento článek.

Vybavení pneuservisů je poměrně nákladné. Kromě klasického nářadí, které je potřeba v každé dílně, totiž pneuservisy musí mít k dispozici speciální stroje a pomocníky. A v následujících řádcích vám je představíme.

Bez zvedáku ani rána

Jak už samotný název napovídá, pneuservis potřebuje především stroj, který bude pracovníkům pomáhat s kompletní péčí o pneumatiky. Právě takovým strojem je vyvažovačka a zouvačka. Ta pomáhá s vyzouváním a nazouváním pneumatik, ale také s jejich následným nahuštěním. Díky vysokému tlaku jde práce od ruky. A to jak v případě vyzouvání, tak i při nafukování.

Dobré vybavení pneuservis potřebuje také automatický zvedák. Ten je sice poměrně drahý, ale některé modely nabízí ideální kompromis. Především dvoustopý hydraulický zvedák, který je mezi odborníky považován za nejlepší možnou volbu. A to především díky svému bezkonkurenčnímu poměru cena/výkon. I přes relativně nízkou cenu dokáže zvedat auta do hmotnosti sedmi tun, v některých případech pouze do čtyřech tun. Nižší nosnost ale často bývá kompenzovaná jinými benefity.

Kvalitní geometrie kol

Vybavení pro pneuservis nemůže obejít ani bez kvalitní diagnostiky geometrie kol. Tento nástroj se zpravidla používá ve spojení s počítačem. Právě počítač totiž pomůže s dopočítáním trasy a přesně ukáže, jestli je geometrie kol v pořádku. Pokud ne, pracovníci díky získaným datům budou ihned vědět, na které části se mají zaměřit.

3D geometrie kol přitom pracuje bezdrátově. Tím pádem odpadají problémy v podobě zakopávání o kabel. Zjednodušené je také samotné ovládání, o které se stará bezdrátová klávesnice. V některých případech se můžete těšit i na další výhody, například velkou paměť vhodnou pro uložení i desítek tisíc záznamů v podobě provedených nebo právě realizovaných zakázek.