Patříte mezi vášnivé motorkáře, kteří tráví každou volnou minutu s větrem v zádech? I vy už jste určitě řešili, kde si nabít telefon, když mu dojde šťáva. Nové modely motorek mají USB nabíječku v základní výbavě, co když máte starší typ, který ji nemá? Nezbude vám, než si ji dokoupit extra. Jak vybrat tu pravou?

I na motorce si můžete nabít telefon nebo tablet

Překvapuje vás, že si můžete pořídit nejen nabíječku do auta, ale i nabíječku na motorku? Jen se zamyslete nad tím, že i na motorce jistě využíváte navigaci, potřebujete si sem tam zavolat, přečíst si, co je ve světě nového. Není divu, že se telefon brzy vybije. Hledat pak parkoviště nebo čerpací stanici, kde vám telefon nabijí a trávit tam dlouhé minuty čekáním, to není o co stát.

Na čem záleží, když vybíráte nabíječku na telefon na motorku?

Vybírat jen podle ceny není to nejlepší řešení. Levné nabíječky se mohou špatně obsluhovat, nebo mohou způsobit i další problémy, navíc se klidně může stát, že telefon ani nenabijí. Co si pohlídat, aby nic z toho nehrozilo?

Kam nabíječku chcete umístit?

Než se pustíte do samotného výběru nabíječky, měli byste si rozmyslet, kam ji na motorce chcete umístit. Dáte ji na řídítka, do palubní desky, nebo úplně někam jinam? Místo vybírejte i s ohledem na to, k čemu telefon využíváte. Máte ho i místo navigace? Pak nabíječku určitě nedáte pod sedadlo apod.

Pozor na výkon nabíječky

Asi ten nejdůležitější parametr. Výkon nabíječky rozhodně nesmíte podcenit. Standardem je 1 A, který je pro většinu zařízení dostatečný, pro některá zařízení ale nestačí a je třeba dát přednost výkonu 2 A. Při puštěné navigaci 1 A také nestačí, takže zvažte, zda raději neinvestovat do nabíječky právě s vyšším výkonem.

Víte, že když nabíječka má víc portů, díky kterým můžete nabíjet dvě a víc zařízení současně, výkon se dělí mezi jednotlivé porty?

Jaký USB konektor potřebujete?

Nabíječky mohou mít hned 3 typy konektorů.

  • USB A jako klasický konektor na nabíječkách do sítě.
  • USB C, který najdete u novějších zařízení.
  • CL konektor neboli autozapalovač.

Vsaďte i na originální kabel

Kdo z nás to nezažil. Pořídili jste si tu nejlepší nabíječku, na kterou všichni kolem vás pěli ódy, vy ale jen nadáváte. Telefon nenabije, ať děláte, co děláte. Víte, že ta nabíječka za to možná ani nemůže? Na vině totiž může být špatný kabel.

Mnohé nabíječky se prodávají bez kabelu, vy pak doma najdete jiný, který odpovídá konektorem. Jenže se telefon nabíjí tak pomalu, že i šnek leze rychleji. Řešení? Originální kabel.

Náš tip na závěr: Zkontrolujte si, že součástí balení je i vše potřebné k připojení nabíječky k motocyklu, tedy kabel na propojení s baterkou, pojistka a držáky na montáž.