Harley-Davidson sestava prošla řadou vážných změn pro MY18. Sestava Dyna založená na Street Bob byla přestavěna a představena jako Softail. Přepracovaný rám nedostal jen drobné kosmetické úpravy, ale jedná se o celkovou rekonstrukci, která se jen velmi málo podobá originálu. Stále se jedná o klasickou Softail vizáž, ale úplně v jiném měřítku. Street Bob dostal nové srdce a celou řadu doplňků a úprav.

Design, který neomrzí

Stará dělená nádrž je nahrazena čistší a uhlazenějším kusem, který nemá klasický design, ale je z jednoho kusu. Má kapkovitý tvar, který se hodně podobá tomu, jenže se používal na 1200 Sportsters.

V přední části jsou upravené blatníky, které stáčí pohled na vidlice. Dále je zde klasické Cyclops LED světlo s nízkým profilem a řídítka stoupající k nebesům. Celá motorka je oděna do krásné černé barvy a jen těžko bychom našli jiné odstíny barev kromě odrazových ploch a světel. Na nádrži je pak vyražené logo a design výrobce.

Jak je na tom podvozek

Dokonce i kosti byly přepracovány. Továrna dala dohromady kostru s polovičním počtem dílů, než je tomu u předchozí generace. Zadní zavěšení se nachází na pravé straně pod sedadlem a je zde šikovná funkce, která vám umožní vše ručně nastavit. Pozor si však dejte na horkou zadní trubku, která je v těsné blízkosti.

V přední části se pak nachází nová vidlice, která poskytuje příjemnou tlumící odezvu v celem rozsahu pohybu pro pohodlnější jízdu.

Na řadě je výkon

Těšit se můžete na masivní výkon s krásnými 1746 cc, který disponuje 110 liber stop točivého momentu na kohoutku pro radost z jízdy. Takto silný motor nedisponuje ani příliš vysokými vibracemi, které jsou nyní více uhlazené, než by se dalo čekat. Pro fanoušky se tak může jednat o zklamání, jelikož budou tvrdit, že je motorka příliš klidná a mazlivá. Nicméně, je 21.století a tak přichází časy na změnu v podobě pohodlné jízdy.

Tip pro vás: správa stránek zajistí perfektní vedení vašich webů