Kdo hlídá váš pozemek před vetřelci? U některých lidí je to hlídací pes. Ne každý má ovšem psa, který stojí nepřetržitě u vrat a zažene každého zloděje. Stále populárnějším trendem je pořídit si fotopast. Toto zařízení se dávno nepoužívá jen v přírodě pro focení divokých zvířat, ale používá se především pro účely ochrany majetku.

Jak hlídá pozemek fotopast?

Fotopast není nápadná, naopak, budete o ní vědět jenom vy. Toto malé maskované zařízení umístíte na strom takovým způsobem, aby měla v záběru váš dům nebo jinou část pozemku. Když na pozemek kdokoliv vtrhne, fotopast ho okamžitě vyfotí. Reakce fotopasti jsou okamžité, je to jen zlomek sekundy, takže nikdo nemůže uniknout. Vetřelce fotopast rozezná díky PIR čidlu, které reaguje na tepelný pohyb, zaznamenaní budou tedy nejen lidé, ale i zvířata, která se k vám dostanou. Fotopast pracuje i v noci a to díky nočnímu přísvitu. Může být aktivní nonstop, ale většina lidí si nastavuje aktivitu na čas, kdy je mimo domov, aby je fotopast nefotila třeba, když sekají zahradu.

Fotopasti jsou odolné a zvládnou v exteriéru fungovat za každého počasí a při jakékoliv teplotě. Většina fotopastí nabízí výběr mezi fotografiemi nebo videozáznamem. Je vhodné pořizovat fotopasti s LCD displejem, který uvidíte po otevření fotopasti. Na LCD displeji si můžete prohlížet pořízené snímky a videa. Můete si je prohlížet třeba také v počítači nebo na televizi. Skvělou investicí jsou GSM fotopasti, které vám pořízené snímky okamžitě odešlou v podobě MMS na váš telefon, také vám snímky mohou zaslat na email. Fotopasti usvědčily už mnoho zlodějů. Vyplatí se mít nemovitost nějakým způsobem zabezpečenou a fotopasti představují ideální řešení. Cena fotopastí šla za poslední roky výrazně dolů a tak si je může levně pořídit kdokoliv a mít na zahradě spolehlivějšího hlídače, než kterým je hlídací pes.