Od Mainline až po Fusion, to je průřez 67 let starého příběhu jménem Ford a americká policie.

Americká automobilka Ford připravila unikátní video, ve kterém vyzdvihuje významné modely policejního oddělení v USA. Seznam těchto vozů je skutečně dlouhý a ještě aby ne, toto partnerství trvá již 67 let.

Vše začíná v roce 1950 kdy americká policie obdržela model Ford Mainline, který byl tehdy nabízen hned v několika karosářských variantách a v různých konfiguracích. Tou nejlepší variantou se však jevila pětidvéřový sedan. Za dva roky později policie obdržela model Interceptor o výkonu 125 koní. O čtyři roky později se přidal 215 koňový upgrade.

Náhle se píše rok 1971 a policie jezdí modelem 429 CI V8 Galaxie. Tento automobil měl výkon 400 koní a dvojité koncovky výfuku. Jedná se o vůz, který se stal absolutní ikonou a s oblibou ho natáčeli i filmaři. Ještě aby ne s takovým výkonem.

Od roku 1982 byl využíván dvoudvéřový Ford Mustang SSP, který byl ve službě dlouhých 11 let. Pětilitrový osmiválce uvnitř vozu poskytoval značnou sílu, která byla výhodou při honičkách s padouchy. Vystřídán byl modelem Crown Vic, který je snad nejpopulárnějším policejním vozem všech dob. Prošel si několika generacemi a dodnes jej má ve svých garážích mnoho oddělení.

Ani nedávná doba není nezajímavá. Například sedan Taurus z roku 2013 v sobě nese dvojitě přeplňovaný EcoBoost V6, elektronickou stabilizaci, pohon všech kol a hlídání mrtvého úhlu spolu se zadní parkovací kamerou.

Nejnovějším přírůstkem je hybrid Fusion, který policie obdrží příští rok. Automobilka věří, že díky hybridnímu pohonu policie ušetří tisíce dolarů ročně jednotlivým služebnám. Policejní speciál se od klasického vozu bude odlišovat tím, že se pomocí jediného přepnutí přepnete z Eco módu do módu chyť zločince.