Vyrobit automobil, který nabídne stoprocentně ekologický provoz a na jedno nabití vydrží až stovky kilometrů? V dnešním světě nejde o žádnou utopii, i když ještě v devadesátých letech minulého století by se nám tohle zdálo skoro nemožné. Elektřina ale promlouvá do automobilového průmyslu stále více a věk spalovacích motorů pozvolna končí.

Připojíte se také k novým trendům? Ušetřit přírodu, a přesto usednout do auta, v němž se snoubí elegance a majestátnost, už nemusí být jen požadavkem z říše fantazie. Stačí se podívat, co nám připravila jistá mladoboleslavská automobilka.

Bezpečnost provozu je naprosto klíčová

Na jedno nabití dokáže ujet i více než 500 kilometrů, je proto ideálním kandidátem i pro delší služební cesty. Míříte na dovolenou, ať už je cílem Itálie, Francie nebo Řecko? Elektromobil Škoda Enyaq se vám plně přizpůsobí a postará se o to, abyste byli na cestách i se svou rodinou v maximálním bezpečí. Zdobí jej totiž pestrobarevná síť asistenčních systémů, které upozorní na blížící se chodce nebo cyklisty, jízdu ve špatném pruhu nebo také efektivně pomohou s parkováním.

Bonusem je pak i devět airbagů a online podpora, stejně jako aplikace ŠKODA Connect App. Díky ní si totiž můžete ověřit, v jakém stavu je aktuálně baterie – jinak řečeno, kolik kilometrů je ještě před vámi, než bude nutné dobíjet. Elektromobilita má skutečně zajímavou budoucnost, že?

Velkorysý úložný prostor je výhodou

Jezdíte často nakupovat nebo potřebujete přepravovat objemnější náklad? Kapacita zavazadlového prostoru, která se blíží hranici 600 litrů, pak tedy určitě potěší. Prostorný interiér pak potěší všechny členy rodiny, nikdo se nebude cítit stísněně. A kde začíná cena Škody Enyaq? Základní varianta překračuje milionovou hranici, ale za své peníze rozhodně dostanete to nejlepší, co současný svět elektromobilů nabízí.