Top Gear, jeden z nejúspěšnějších motoristických pořadů na světě si prošel těžkými časy. Nyní má za sebou druhou sérii, která ukázala, že se karta obrací k lepšímu. A pořad za to může poděkovat především novým moderátorům.

Stará sláva

Co všechno se v posledních letech dělo okolo pořadu Top Gear by v klidu vydalo na celou knihu. Nicméně veškeré problémy vyústily v odchod hlavní trojice moderátorů May, Hammond, Clarkson, kteří se nakonec uhnízdili na Amazonu v novém pořadu jménem The Grand Tour. Pro Top Gear představoval záchranu nový formát spolu s novými moderátory. Ovšem první řada nedopadla příliš dobře. Chris Evans byl odvolán a doslova se oddělilo zrno od plev. A kupodivu vše začalo fungovat. Druhá řada je totiž perfektní!

Nová série doslova stojí na třech nových moderátorech, kterými jsou LeBlanc, Harris a Reid. Těm navíc v některých epizodách vypomohla Sabine Schmitz a Eddie Jordan. Tři moderátoři přinesli do pořadu zcela novou energii a podařilo se jim vdechnout mu zcela nový život.

Jde to i jinak

Nový formát pořadu již nepřináší tolik nekorektního humoru a nenajdeme v něm ani humorné scénky, které mnohdy měly s vozy jen pramálo společného. Nicméně nový formát vytvořil pořad, který zase konečně věnuje hlavně automobilům a ne moderátorům a to je podle našeho názoru jen a jen dobře!

Moderátoři totiž dovedou v rámci nového formátu obstarat parádní podívanou a sami se přitom velmi baví. Matt LeBlanc přidává pořádnou dávku suchého humoru, Harris doslova čaruje se svým řidičským uměním a Reid přidává spoustu mladické energie. Elán tedy pořadu rozhodně nechybí, což se však nedá říci o konkurenční Grand Tour.