Daně musí platit všichni lidé. Ať už si jdete koupit oblečení, nábytek, spotřebiče nebo třeba jen obyčejný jogurt. Každá věc má svou daň a vy jí platíte u pokladny v obchodech. Daně odvádíte měsíčně ze své výplaty. Rozhodnete-li se pro podnikání i pro vás budou platit určitá daňová pravidla. Spousta lidí říká, že čím víc vyděláte, tím vyšší daně jsou. Na začátku vás třeba tato částka může od podnikání odradit. Je vysoká a na začátku, kdy platíte takřka za vše, a výdělky nejsou takové, jaké si představujete, to může být i likvidační.

Místo, kde daně nejsou

Nebo jsou velmi minimální, takže se vám podnikání v tomto místě určitě vyplatí. Destinace nebo také země mají pro vás příznivý systém zdanění, takže do začátku, ale i později to bude něco, co si užijete. V těchto destinacích jsou mimořádně daňově zvýhodněné zahraniční firmy, takže následné zisky tohoto zahraničního podniku jsou daněny opravdu minimálně, dividendy tohoto podniku pak vůbec. Musí se přirozeně dodržet pár podmínek a v danou chvíli vám tak nastává takzvaný daňový ráj.

Proč je to vlastně tolik výhodné? Neplatíte na daních víc, než nutně musíte. Snížíte si daňovou povinnost, o kolik to jen jde. Využít také můžete právo na soukromí a použít tak společnost jako nástroj anonymního vlastnictví. Kromě jiného také chráníte majetek tím, že nemovitosti i movité věci budou vlastněny offshore společnosti. Spousta firem díky tomuto kroku získá zvučné jméno zahraniční společnosti a pro celkovou image firmy je to krok správným směrem.

V jakých zemích můžete zakládat offshore společnosti?

Daňově zvýhodněné destinace nejsou všechny. Jde například o Spojené arabské emiráty, Seychelskou republiku, Delaware v USA, Belize, Marshalovy ostrovy, Velkou Británii nebo Hong Kong. Nevíte-li si stále rady, přenechejte celé zřízení profesionálům z ioffshore.cz.