Město Ostrava na samém východě České Republiky je nejen domovem více než 280 tisíců obyvatel, je také ekonomickým centrem Moravskoslezského kraje a nabízí tedy mnoho pracovních možností. Je zde mnoho historických památek, spousta atrakcí, krásné okolí a v neposlední řadě mezinárodní letiště, které můžete využívat. Když se z Ostravy rozhodnete letět letadlem, je vždy vhodné promyslet, jakým způsobem se na letiště dostanete.

Jedete autem? Pak si zajistěte parkování

Jak probíhá parkování u letiště Ostrava? Přímo v areálu letiště najdete místa k parkování, ale není jich tolik a jsou poměrně drahá. Někteří lidé se kvůli vysokým cenám za parkování nechají od známých na letiště odvézt. Někteří si berou taxi nebo na letiště cestují autobusem. Pro každého je zajisté nejpříjemnější, když může na letiště dojet vlastním vozem. Parkování vůbec nemusí být drahé nebo složité, stačí k němu využít parkoviště, která se nachází nedaleko letiště. Sice nejsou přímo na letišti, ale pohodlně zde zaparkujete. Jedná se o velmi kvalitní parkoviště, která jsou oplocená a také neustále monitorovaná. Auto zde bude naprosto v bezpečí a nikdo vám s ním bez parkovacího lístku neodjede.

Abyste si na takovém parkovišti mohli místo zarezervovat, stačí k tomu použít online parkovací systém Parklot. Přímo na webu parklot.cz najdete formulář, který stačí vyplnit. Vyberete zde letiště, pak také datum a čas odjezdu a příjezdu. Následně potvrdíte hledání a zobrazí se vám volná parkovací místa a také konečná cena za parkování. Z míst si vyberete a následně se stačí v daný den na parkoviště dostavit. Vůz zde zanecháte a bude tu na vás čekat do vašeho příletu. Z parkoviště vás na letiště odveze příjemný a klimatizovaný autobus. Používání systému Parklot je velmi snadné a můžete ho použít nejen na letiště v Česku, ale třeba také v Polsku, Německu a Rakousku . Díky němu bude vaše cestování zajisté mnohem příjemnější a odpadnou vám zbytečné starosti.