Chiptuting je poměrně rozšířená a známá metoda, jak zvýšit výkon motoru, snížit spotřebu vozu a celkově zlepšit jízdní vlastnosti vozu. Na první pohled celkem jednoduchá úprava v sobě ukrývá více složitostí, než se na první pohled zdá.

Každý vůz je totiž jiný a podle toho se musí přistupovat na jeho úpravu. Jakmile špatně zvýšíte výkon u vozu, který není v ideálním technickém stavu, snadno se může stát, že zničíte celý motor. Na kvalitní chip tuning potřebujete kvalitní zázemí a profesionály, které vědí co dělají. Jak takovou dílnu poznat?

Co obsahuje kvalitní služba na chiptuning

Kvalitní dílna, která poskytuje kvalitní služby budete postupovat podle následujících postupů. Chiptuning cena také odráží kvality. Za málo peněz totiž nezískáte hodně muziky. Je lepší zaplatit více za kvalitní služby, než nechat svého známého za pětistovku na koleni upravit motor. Co dalšího musí být splněno?

Diagnostika je to první, co je potřeba udělat

Když jdete k doktorovi, také nejprve provede komplexní prohlídku a následně se zaměří na jednotlivé problémy. Stejně je tomu i u vozu. Před úpravou je zapotřebí zkontrolovat stav celého vozu. Pokud splňuje všechny podmínky, můžete postoupit dál. Vyhledejte jen takovou dílnu, která má potřebnou diagnostiku pro váš vůz.

Individuální přístup je nutností

Každý vůz je jiný. Každý vůz potřebuje jiný přístup. Neexistuje jedno univerzální nastavení pro všechny vozy. Pokud vám to ve vaší dílně budou tvrdit, okamžitě ji opusťte. Díky diagnostice se totiž pozná, jaké úpravy si váš vůz může dovolit a co už je pro něj příliš.

Revize provedených úkonů a dopad na celý vůz

Měření před úpravou a po úpravě se vždy provádí ve válcové zkušebně. Tato technologie umožní získat naprosto přesná data o výkonu a další důležité parametry po vyhodnocení chiptuningu. Trvejte i na této službě u svého poskytovatele chiptuningu.

Pokud nesplňuje všechny tyto podmínky, je na čase hledat si nového profesionála v oboru úpravy motoru.